Inauguracja klubu użytkowników Progressa

W dniach 7-8 maja br. odbyła się w warszawskim hotelu Forum I Konferencja Klubu Użytkowników Progressa, zorganizowana przez warszawską firmę Computer Systems for Business International (CSBI).

W dniach 7-8 maja br. odbyła się w warszawskim hotelu Forum I Konferencja Klubu Użytkowników Progressa, zorganizowana przez warszawską firmę Computer Systems for Business International (CSBI).

CSBI jest młodą lecz bardzo prężną firmą joint venture, której firmą-matką jest angielska CSB. Obecnie w Polsce działają trzy oddziały: w Warszawie, Katowicach i Lublinie, które z pomocą dziesięciu VAR-ów (Valua Added Resellers) pokrywają swą działalnością prawie cały kraj. W zeszłym roku CSBI odnotowało 64.8 mld zł obrotu oprogramowaniem (z czego trzy czwarte przypada na program BANKIER) przy rentowności 18% i wg analiz Boss Komputer zajmuje trzecie miejsce w Polsce za Novellem i Microsoftem wśród sprzedawców oprogramowania. Podstawowym komercyjnym produktem sofwerowym CSBI jest opracowany za pomocą Progressa program Bankier, a także sam Progress. Firma jest również dealerem sprzętu m.in. Hyundai, Compaq, MIPS, IBM, ICL i Hewlett-Packard.

PROGRESS to język czwartej generacji, przystosowany do pracy w wielu środowiskach systemowych (pisaliśmy o tym w nr 24/91 CW). Jego producent - Progress Software - również odnotowuje w ostatnich bardzo szybki wzrost, posiadając już ponad 50 przedstawicielstw i dystrybutorów na całym świecie. System bazowy Progress od kilku lat jest nieustannym zwycięzcą wielu porównań i testów przeprowadzanych przez pisma i organizacje konsumenckie, jak Datapro czy VARBusiness i doczekał się już ponad 100 tys. instalacji. Po dwu latach obecności Progressa w Polsce klub jego użytkowników liczy już ponad 500 członków, z czego stu wzięło udział w Konferencji. Ostatnio CSBI udostępniło Progressa nieodpłatnie Politechnice Warszawskiej do celów dydaktycznych.

Najnowsze produkty firmy Progressa to wersja tego systemu dla MS Windows, wersja dla maszyn IBM AS/400 i Progress Results - narzędzie do szybkiego budowania i wykorzystywania raportów i zapytań, użyteczne zarówno dla twórców aplikacji jak i użytkownika końcowego.

W konferencji wzięli udział m.in. jeden z twórców Progressa Rick Reidy, przedstawiciel firmy Progress na Europę Tor Lau oraz Zbigniew Zdanowicz z Santa Cruz Operation Europe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200