Impuls w eterze i akumulatorach

System Impuls 5 zostanie wdrożony w Polskim Radiu Kielce i spółce Jenox Akumulatory. Wdrożeniami zajmą się odpowiednio firmy BPSC i ZETO SA w Poznaniu. W pierwszym przypadku system klasy ERP ma ułatwić dalszy rozwój przedsiębiorstwa, w drugim zaś jest odpowiedzią na wzrost oferty produktowej. Wartości obu transakcji nie ujawniono.

Na mocy umowy podpisanej niedawno z firmą BPSC w kieleckim oddziale Polskiego Radia wdrożona zostanie funkcjonalność obejmująca m.in. obszary finansów, kadr i płac, budżetowania i dystrybucji. Obecnie trwają działania związane z analizą przedwdrożeniową. W drugim etapie prac przewidziane jest również wdrożenie systemu obiegu dokumentów. "Wdrożenie systemu ERP w Polskim Radiu Kielce to bardzo ważny krok w nowoczesność" - mówi Wiesław Wójcikiewicz, Dyrektor Techniki i Administracji w Radiu Kielce. Według niego zastosowanie zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem i połączenie go ze specyficznymi aplikacjami wykorzystywanymi w rozgłośni umożliwi znaczny rozwój działalności. "Zbliżające się zmiany postrzegamy jako ogromną szansę rozwoju" - dodaje Wiesław Wójcikiewicz. Impuls zostanie również zintegrowany z wykorzystywanym w rozgłośni systemem HARP.

Impuls 5 będzie wdrożony także w firmie Jenox Akumulatory Sp. z o.o. Stosowny kontrakt podpisała spółka ZETO z Poznania. Na mocy zawartej umowy wdrożona zostanie przede wszystkim funkcjonalność obejmująca obszar kadrowo-płacowy. Docelowo system ma objąć wszystkie kluczowe procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, w tym również produkcję i sprzedaż. "Ze względu na ciągły i intensywny wzrost oferty produktowej jak i duże rozproszenie terytorialne autoryzowanych serwisów, powstała bariera utrudniająca dalszy rozwój firmy" - twierdzi Mariusz Dymek, Dyrektor Handlowy firmy Jenox. Wdrożenie, które rozpoczęło się w maju, ma zakończyć się do końca 2010 roku. Wartości kontraktu nie podano.


TOP 200