Impuls w Akademii Ekonomicznej

W Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu otwarto laboratorium dydaktyczne wyposażone w edukacyjną instalację systemu ERP Impuls BPSC.

W Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu otwarto laboratorium dydaktyczne wyposażone w edukacyjną instalację systemu ERP Impuls BPSC.

"Umowa z Akademią Ekonomiczną we Wrocławiu jest elementem polityki firmy, zakładającej aktywną współpracę ze środowiskiem akademickim. Z systemu Impuls korzystają m.in. Politechnika Śląska i Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji w Bytomiu. Ciekawie zapowiada się też projekt w Katedrze Badań Operacyjnych Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Będziemy tam wspomagać dydaktykę związaną z zarządzaniem projektami IT" - opowiada Franciszek Szweda, wiceprezes BPSC, odpowiedzialny za współpracę z uczelniami.

Z wyposażonej przez BPSC sali będą korzystać studenci wszystkich lat Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej. Na pierwszym roku zapoznają się ze strukturą i funkcjonowaniem zintegrowanego systemu, na kolejnych zostaną im przybliżone rozwiązania, które będą mogli wykorzystać w samodzielnych projektach analityczno-wdrożeniowych. Będą też mieli okazję poznać niuanse zastosowań pakietów wspomagających zarządzanie, zwłaszcza w obszarach logistyki, dystrybucji, produkcji, finansów, zarządzania personelem i marketingu.

Współpraca Akademii Ekonomicznej i BPSC obejmuje również wymianę doświadczeń i wyników badań naukowych w zakresie systemów informatycznych oraz prowadzenie wspólnych projektów badawczych. "Podstawową korzyścią wynikającą ze współpracy z biznesem jest możliwość weryfikacji rozwiązań przygotowanych i prezentowanych w ramach działalności naukowej i dydaktycznej uczelni" - mówi prof. dr hab. Adam Nowicki, szef Instytutu Informatyki Ekonomicznej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200