Impexmetal i Prokom utworzą internetową giełdę metali

Obie firmy powołały spółkę ce-market.com SA. Przedmiotem jej działalności będzie prowadzenie internetowego rynku obrotu metalami i wyrobami metalowymi.

Impexmetal i Prokom Internet powołały spółkę ce-market.com SA. Przedmiotem jej działalności będzie prowadzenie internetowego rynku obrotu metalami i wyrobami metalowymi. Kapitał akcyjny spółki wynosi 8 mln zł.

"Obroty na tradycyjnym rynku metali i produktów metalowych w Polsce szacowane są na ok. 30 mld zł rocznie. W ciągu kilku najbliższych lat za pośrednictwem Internetu będzie dokonywanych ok. 40% wszystkich zamówień" - mówi Dariusz Krawiec, prezes zarządu Impexmetal SA.

Ce-market.com ma rozpocząć działalność w I kwartale 2001 r. Początkowo z usług giełdy będzie korzystało sześć spółek wchodzących w skład Grupy Impexmetal i ok. 100-150 odbiorców. W przyszłości firma zamierza rozszerzyć działalność na całą Europę Środkową i Wschodnią.

Inwestycje na stworzenie ce-market.com pochłoną ok. 10 mln USD. W projekcie, oprócz Impexmetalu i Prokomu, uczestniczy Andersen Consulting oraz firmy wchodzące w skład Grupy Prokom, m.in. The Polished Group i Edison. Pierwsza jest odpowiedzialna za tworzenie personalizowanych serwisów internetowych, druga - za stworzenie systemu wymiany dokumentów opartego na systemie EDI (Electronic Data Interchange).

Udziałowcami ce-market.com SA są: Impexmetal (51% akcji), Prokom Internet (44%) i Prokom Software (5%).

Zarówno Prokom Internet, jak i Impexmetal zamierzają w przyszłości utworzyć kolejne giełdy pośredniczące w transakcjach business-to-business.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200