Imagine Cup 2008 - Polacy z medalami!

Właśnie zostały ogłoszone wyniki Imagine Cup 2008 odbywającego się w tym roku w Paryżu. Polacy zdobyli dwa trzecie miejsca w kategoriach: rozwiązania zintegrowane oraz projektowanie oprogramowania (nagroda za interoperacyjność).

W zawodach wzięło udział ponad 200 tysięcy studentów z ponad 100 krajów i regionów. Pierwsze miejsca zajęły m.in. ekipy SOAK z Australii (projektowanie oprogramowania), Trail Blazers z Singapuru (rozwiązania zintegrowane) oraz Mother Gaia Studio z Brazylii (gry).

W finale uczestniczyło 370 studentów ze 124 drużyn reprezentujących 61 krajów i regionów, w tym Polskę. Wszyscy mieli za zadanie prace nad oprogramowaniem i sprzętem wykorzystujących platformy Microsoftu w dziewięciu kategoriach: projektowanie oprogramowania (Software Design), rozwiązania zintegrowane (Embedded Development), gry (Game Development), "Project Hoshimi", wyzwania z dziedziny IT (IT Challenge), algorytmy, fotografia, krótki film oraz projektowanie interfejsu (Interface Design). Nasz kraj reprezentowany był w 4 dziedzinach.

Dla Polaków niezwykle istotna jest informacja, że zajęliśmy trzecie miejsce w dziedzinie rozwiązań zintegrowanych. Udało się to ekipie [email protected] z Politechniki Poznańskiej w składzie Piotr Kryger, Mikołaj Małaczyński, Jakum Pawłowski, Piotr Ślęzak. Nagrodzony projekt to Ecopteron, czyli helikopter z własnym oprogramowaniem, odbiornikiem GPS, kamerą, kompasem i akcelerometrami potrafiący samodzielnie, bez udziału operatora, badać stan atmosfery i środowiska.

Również trzecie miejsce zajęła grupa Together z Politechniki Poznańskiej. Nagrodzono ją w kategorii projektowanie oprogramowania - nagroda za interoperacyjność.

Gratulujemy!

Szczegółowe informacje: witryna Imagine Cup 2008 (w języku angielskim)


TOP 200