Ikony jak widokówki

Polska On-Line umożliwi klientom dostęp do Internetu w 159 krajach.

Polska On-Line umożliwi klientom dostęp do Internetu w 159 krajach.

W związku z przystąpieniem do międzynarodowej umowy i-PASS Alliance klienci Polska On-Line przebywający za granicą będą mogli korzystać z Internetu bez wykonywania międzynarodowych połączeń telefonicznych. Usługa zwana Pol Global ROAM umożliwia korzystanie ze wszystkich internetowych usług - w tym WWW poczty elektronicznej i list dyskusyjnych sieci USENET-w jednym z 1000 punktów na świecie, gdzie działają operatorzy związani umową i-PASS (m.in. w całej Europie Zachodniej i USA).

“Nowa oferta skierowana jest głównie do biznesmenów, którzy chcą mieć stały kontakt z firmą” - mówi Sławomir Kulągowski, dyrektor Polska On-Line. Jednorazowy koszt otwarcia konta wynosi 100 złotych, a miesięczny abonament 250 złotych. “Przewidujemy jednak, że wraz z rozwojem Pol Global ROAM wprowadzimy zamiast stałego abonamentu, opłatę za korzystanie z usługi przez określony czas. W zależności od lokalizacji stawka wynosi 5-15 dolarów za godzinę” - dodaje Sławomir Kulągowski.

Za granicą użytkownik musi połączyć się z tamtejszym usługodawcą internetowym, podać nazwę swojego konta i hasło na serwerze Polska On-Line, a specjalny program i-Pass DialWizard dla Windows 95 ułatwi odnalezienie numeru telefonu do najbliższego węzła dostępu. Równocześnie program zapamięta “drogę dostępu” użytkownika i przy kolejnej jego wizycie w tym samym miejscu wystarczy, by kliknął na gotową ikonkę.


TOP 200