Ideapad Y700 15" gamingowy notebook z technologią Intel RealSense

Materiał promocyjny Gry komputerowe już dawno przestały być tylko wypełnieniem wolnego czasu. Dla wielu graczy hobby staje się prawdziwym sportem, a czasem nawet sposobem na życie. Właśnie z tego powodu komputer dla gracza powinien być nie tylko mocny, ale podobnie jak dobry samochód sportowy, musi również dobrze wyglądać.

MOCNY CHARAKTER

Właśnie takie podejście kierowało projektantami Lenovo przy tworzeniu nowej odsłony laptopa dla graczy – Lenovo ideapad Y700. Ten przenośny komputer to poza mocnymi komponentami drzemiącymi w jego wnętrzu, naprawdę przyciągająca wzrok konstrukcja. Smukły, z czarną pokrywą ze szczotkowanego aluminium oraz z profesjonalnymi głośnikami JBL® ukrytymi za ciemnoczerwoną kratką, przypomina nieco przód szybkiego, sportowego coupe. Z drugiej strony otwory wentylacyjne ukryte z tyłu komputera kojarzą się z maską mrocznego bohatera Gwiezdnych Wojen. Niemniejsze wrażenie robi otwarcie klapy ideapad Y700. Na pierwszym planie pojawia się klawiatura AccuType z dwustopniowym podświetleniem diodami LED świecącymi w kolorze czerwonym oraz bezramkowy ekran wykonany w technice IPS wyświetlający obraz jakości Full HD lub UHD.

We wnętrzu tej gamingowej maszyny ukryty jest najnowszy, czterordzeniowy procesor Intel szóstej generacji oraz mocna karta graficzna nVidia GeForce GTX 960M z 4 GB pamięci. Laptop, w zależności od wybranej konfiguracji, oferuje do wykorzystania 4, 8 lub 16 GB szybkiej pamięci RAM typu DDR4. Producent zadbał też o pojemny dysk twardy 1TB, a także konfigurację z dodatkowym dyskiem SSD 128 lub 256 GB. Warto dodać, że całość chłodzona jest zaawansowanym system chłodzenia, który dba o stabilność pracy systemu. Maszyny pracują pod kontrolą systemu Windows 10.

MULTIMEDIALNY TYTAN

Jak przystało na komputer dla gracza, ideapad Y700 wyposażono w wysokiej klasy system dźwiękowy. Realistyczny dźwięk to przecież idealna recepta na udaną rozgrywkę. Lenovo ideapad posiada zatem dwa głośniki JBL o mocy 2W każdy umiejscowione na tyle obudowy oraz 3W Subwoofer znajdujący się na jej spodzie. Głośniki wspiera technologia Dolby® Home Theater™. Laptop sprawdzi się zatem nie tylko jako rewelacyjna maszyna do gier, ale będzie też świetnym rozwiązaniem dla kina domowego lub innej multimedialnej rozrywki. Obraz można także wyświetlać na ekranie poprzez złącze HDMI lub bezprzewodowo, korzystając z technologii firmy Intel® – WiDi. Do stremowania materiałów wideo z sieci oraz długich godzin rozgrywek zespołowych Lenovo ideapad Y700 posiada kartę sieciową Gigabit LAN oraz moduł WiFi 802.11 a/c.

Oprócz tego laptop wyposażono w dwa gniazda USB 3.0, jedno USB 2.0 z możliwością ładowania, czytnik kart pamięci 4-w-1, gniazdo combo do podłączenia słuchawek z mikrofonem oraz złącze HDMI do podłączenia zewnętrznego monitora lub telewizora.

NIESAMOWITE MOŻLIWOŚCI KAMERY 3D

Z technologią Intel RealSense, podobną w działaniu do ludzkiego wzroku, współpracuje wiele aplikacji, dzięki którym można łatwo prowadzić wideokonferencje w 3D, sterować komputerem przy użyciu gestów, tworzyć modele 3D i korzystać z wielu innych atrakcyjnych funkcji. W prowadzeniu wideokonferencji na zupełnie nowym poziomie pomoże aplikacja Personify. Możemy pokazać rozmówcom tło tak jak podczas tradycyjnej wideokonferencji lub je ukryć, aby widzieli tylko nas. Z pomocą kamery możemy także sterować komputerem przy użyciu gestów w zupełnie nowy sposób, np. przewijając stronę w górę i w dół, odtwarzać wideo, a także korzystać z wielu innych funkcji. Niesamwote doznania staną się udziałem niejednego gracza, który będzie kontrolował akcję za pomocą ruchów swojej głowy, rąk czy palców. Rozwiązywanie łamigłówek, wprowadzanie nowych akcentów w grze, czy doprowadzenie bohatera do epickiej konfrontacji z przeciwnikiem może odbywac się bez użycia jakiegokolwiek guzika, zaś interakcja z grą nabiera niezwykłej naturalności.

Technologia Intel RealSense służy także do tworzenia obrazów 3D i działa najlepiej, kiedy znajdujemy się w odległości około metra od kamery. Skanowanie twarzy, trójwymiarowy model postaci, czy tworzenie niepowtarzalnej rzeźby nabiera teraz nowej jakości, zwłaszcza gdy później ogląda się nagraną animację lub skorzystamy z bezpiecznego logowania się do urządzenia poprzez rozpoznawanie twarzy.

PEŁEN ZESTAW DLA GRACZY

Prawdziwy gracz nie skupia się oczywiście tylko na komputerze. Równie ważnymi elementami są dobrej jakości słuchawki i mysz o czym pamiętali inżynierowie Lenovo. Użytkownik ideapad Y700 ma możliwość wyposażenia swojego zestawu w ergonomiczne słuchawki, pracujące w systemie dźwięku przestrzennego 7.1 z podłączanym mikrofonem, profesjonalną mysz z ośmioma programowalnymi przyciskami i możliwością zmiany wagi o rozdzielczości sensora do 8200 dpi, jak też w zewnętrzną, programowalną klawiaturę mechaniczną, która z pewnością przyda się przy dłuższych, bardziej zaawansowanych rozgrywkach. Całość zestawu można zapakować do poręcznego i stylowego plecaka Lenovo Y Active Gaming Backpack, gdzie znajdzie się też miejsce na rzeczy osobiste, a wszystko to utrzymane w jednakowej stylizacji intrygującego Y.

Lenovo Y700-15ISK z kamerą 3D Intel RealSense dostępny jest w sklepach w cenie od 3649 zł. Zapraszamy do oglądania filmów o produktach Lenovo na naszym kanale YouTube oraz zdjęć użytkowników na Instagramie. Dowiedz się więcej na www.bloglenovo.pl