Idea w 2002 r. chce mieć jedną trzecią rynku

Operator planuje zwiększyć swój udział w rynku telefonii komórkowej m.in. poprzez inwestycje w rozwój usług transmisji danych. Zdaniem TP SA, głównego udziałowca spółki, konieczna stanie się również restrukturyzacja zatrudnienia.

Koniec przyszłego roku PTK Centertel, operator sieci telefonii komórkowej Idea, chciałby zakończyć z 33-proc. udziałem w rynku, co oznacza 7-proc. wzrost w stosunku do br. Na początku listopada operator informował o 26-procentowym udziale w polskim rynku telefonii komórkowej, liczonym ilością abonentów.

Strategia rozwoju na najbliższe lata, przedstawiona przez głównego udziałowca spółki, Telekomunikację Polską SA, zakłada m.in. uatrakcyjnienie usług operatora w zakresie transmisji danych. Aby zwiększyć efektywność działania Idei i jej konkurencyjność wobec pozostałych operatorów komórkowych, TP SA nie wyklucza konieczności przeprowadzenia restrukturyzacji zatrudnienia w spółce.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200