Idea uruchamia usługi WLAN

HotSpot Idea to nowa usługa bezprzewodowego dostępu do Internetu w standardzie IEEE 802.11b, jaką oferuje PTK Centertel. Na razie działa 40 punktów dostępowych.

HotSpot Idea to nowa usługa bezprzewodowego dostępu do Internetu w standardzie IEEE 802.11b, jaką oferuje PTK Centertel. Na razie działa 40 punktów dostępowych.

"Do końca br. planujemy uruchomienie usług bezprzewodowego dostępu do Internetu w 150 miejscach w Polsce" - mówi Jean-Marc Vignolles, wiceprezes zarządu operatora sieci Idea. Do końca czerwca br. PTK Centertel zaoferował promocyjne ceny nowej usługi dla abonentów swojej sieci. Dla pozostałych przygotowano karty zdrapki.

Idea uruchamia usługi WLAN

Wraz z Computerworld 19/2004 z 10 maja br. opublikujemy mapę wszystkich punktów hotspot w Polsce, których obecnie jest już prawie 300.

Karta dwugodzinna kosztuje 9 zł i uprawnia do skorzystania z usługi HotSpot Idea przez 120 min od pierwszego logowania. Licznik nie zostaje zatrzymany po wylogowaniu. Karta 24-godzinna kosztuje 29 zł. Trzeci wariant - karta za 19 zł - pozwala na korzystanie z dostępu do Internetu przez 120 min w ciągu dwóch miesięcy od pierwszego logowania. "Dla abonentów sieci Idea przygotowaliśmy miesięczny abonament za korzystanie z hot spotów w wysokości 39 zł netto" - opowiadają przedstawiciele PTK Centertel.

W oznaczonych lokalizacjach pojawia się strona startowa usługihttp://www.hotspot.idea.pl , na której można dokonać wyboru sposobu logowania. Abonent Idei musi podać numer telefonu, na który otrzymuje kod dostępu ważny przez 10 min. Także Telekomunikacja Polska chce popularyzować bezprzewodowy dostęp do Internetu. "Przygotowaliśmy promocyjny pakiet instalacyjny Neostrady TP z modemem WiFi i zdrapką umożliwiającą dwugodzinne korzystanie z Internetu w punktach HotSpot Idea" - tłumaczą przedstawiciele operatora.

Punkty HotSpot Idea mają powstawać w centrach biznesowych, hotelach, restauracjach, lotniskach i salonach sieci Idea. Dostawcą sprzętu do budowy sieci WLAN jest Cisco.

Plus uruchomił bezprzewodowy dostęp do Internetu w 17 lokalizacjach (do końca 2004 r. ma być ich 100). Era udostępniła zaś do tej pory 67 punktów hot spot.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200