Idea Town przetestuje poprawki wprowadzane do przeglądarki Firefox

Mozilla zamierza wprowadzić w przyszłym miesiącu do przeglądarki Firefox nową usługę. Nosi ona nazwę Idea Town i pozwoli użytkownikom testować każdy dodatek czy poprawkę, zanim zostaną one wprowadzone do produkcyjnej wersji tego oprogramowania.

Zwiastun nowej usługi ma się pojawić 11. sierpnia. Zostanie ona najpierw wprowadzona do przeglądarki – do wersji „Release” - w postaci tzw. teasera, który poprosi zainteresowanych nią użytkowników o zarejestrowanie się. Mozilla obiecuje, że z ciągu następnych trzech miesięcy wprowadzi do przeglądarki kolejne mechanizmy, które będą wspierać nową platformę testową.

Nowa usługa została opracowana z myślą o tym aby nowe, przygotowywane przez deweloperów poprawki, zostały przetestowane nie przez wąskie grono zainteresowanych tą kwestią osób, ale przez jak największą liczbę użytkowników. Mozill chce ich zainteresować usługą Idea Town, reklamując ją pod wiele mówiącym sloganem "The future of the Fox". Zapowiadają jednocześnie, że będzie ona w pełni gotowa do użytku 3. listopada.

Zobacz również:

  • Interfejs przeglądarki Firefox zyskał nową funkcję
  • Microsoft pracuje nad dużą aktualizacją przeglądarki Edge
  • Speedometer 3 - nowe narzędzie do testów przeglądarek

Zgodnie z tym co obiecuje Mozilla, zwiastun usługi Idea Town pojawi się w przeglądarce Firefox wersja 40. Kolejne mechanizmy wspierające usługę zostaną wprowadzone do przeglądarki Firefox wersja 41 (co ma nastąpić 21. września. Przeglądarka Firefox wersja 42 – obsługująca kompleksowo nową usługę - zostanie udostępniona użytkownikom 3. grudnia tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200