ITI Holdings podpisał umowę dotyczącą kupna akcji Optimusa

Koncern medialny kupuje mniej akcji Optimusa, niż zakładał. Jego udział w portalu Onet.pl wyniesie ok. 40%.

ITI Holdings podpisał umowę dotyczącą kupna wszystkich akcji Optimusa SA, będących w posiadaniu BRE Banku i Zbigniewa Jakubasa. W ten sposób ta firma medialna objęła znaczący pakiet udziałów w portalu Onet.pl, jednym z największych polskich serwisów internetowych.

Przypomnijmy, że w listopadzie ub.r. ITI zawarło wstępną umowę z BRE Bankiem i Zbigniewem Jakubasem, pasywnymi inwestorami Optimusa, dotyczącą kupna 33% akcji spółki, dających 68,7% głosów na jej walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Wartość transakcji wtedy szacowana była na 471,5 mln zł.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Tymczasem agencja Reuters podała, że ITI kupuje mniej akcji niż zakładano. W sumie właściciela zmieni 25,5% akcji Optimusa, dających 61,6% głosów na jego walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Wartość transakcji, zawieranej w gotówce i obligacjach wymiennych na akcje ITI, wynosi obecnie ok. 386,4 mln zł. Ponadto holding kupuje, płacąc po części gotówką, obligacjami i akcjami Optimusa, 25% akcji Onet.pl.

Optimus nadal posiada kontrolny pakiet Onet.pl, a ITI będzie miał ok. 40% udziałów tego portalu - twierdzi Reuters, powołując się na źródła zbliżone do transakcji. Na razie nie wiadomo, dlaczego ITI kupiło mniej akcji Optimusa, niż zamierzało.

***

Roman Kluska odchodzi z Optimusa

Optimus uspokaja akcjonariuszy

ITI kupił akcje Optimus SA

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200