ITI Holdings ma opcję odsprzedaży BRE części akcji Optimusa

Firmie przysługuje prawo do wezwania BRE Banku SA do nabycia za 68,9 mln zł pakietu akcji spółki, która powstanie w wyniku wydzielenia z Optimus SA portalu Onet.pl. Wcześniej przedstawiciele ITI stwierdzili, że interesuje ich jedynie portal.

Firmie przysługuje prawo do wezwania BRE Banku SA do nabycia za 68,9 mln zł pakietu akcji spółki, która powstanie w wyniku wydzielenia z Optimus SA portalu Onet.pl. Zajmowałaby się ona m.in. produkcją komputerów, kas fiskalnych i integracją. Podział ma się zakończyć w lipcu 2000 r.

Wcześniej przedstawiciele ITI stwierdzili, że interesuje ich jedynie Onet.pl. Prawdopodobnie więc skorzystają z przysługującej im opcji.

ITI kupi za 471,5 mln zł od BRE Banku i Zbigniewa Jakubasa 33% akcji Optimusa. Transakcja ma się zakończyć w I kwartale 2001 r. Część z nich (14%) mają otrzymać - w zamian za 25% akcji Onet.pl - prywatni akcjonariusze portalu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200