IT na rzecz olimpijczyków i widzów

Firma Atos uruchomiła Technology Operations Center na rzecz letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Rio 2016.

Centrum Dowodzenia i Kontroli Technologii otwarte podczas przeglądu przygotowań IT do Igrzysk Olimpijskich przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, nadzoruje wszystkie 144 miejsca związane z Olimpiadą – zarówno obiekty sportowe, jak i hotele, biura itd. W czasie trwania Igrzysk TOC – obiekt o powierzchni 800 m kw. – będzie monitorował i kontrolował systemy IT, które wspierają funkcjonowanie Olimpiady. Ponadto w czasie rzeczywistym będzie dostarczał wyniki ze wszystkich rozgrywek olimpijskich i paraolimpijskich do mediów na całym świecie.

Na rzecz rodziny olimpijskiej będzie też działał portal wspierający rekrutację i trening 70 000 wolontariuszy, a także rozwiązanie procesujące 400 000 akredytacji.

Zobacz również:

  • Sportowy metaverse w Polsce? Transmira i Zetly ogłosiły partnerstwo
  • Najlepsze przenośne aplikacje na Windowsa dla administratorów IT

Po raz pierwszy rozwiązania w technologii cloud zostaną wykorzystane do kluczowych aplikacji, w tym w portalu dla wolontariuszy oraz systemie akredytacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200