IT Career Expo, czyli wirtualne targi pracy organizowane przez IDG Poland S.A.

IDG Poland S.A. ma przyjemność zaprosić czytelników naszych serwisów internetowych do wzięcia udziału w wyjątkowych targach pracy IT Career Expo. Jako firma działająca w branży nowych technologii postanowiliśmy zorganizować coś nietypowego i przenieść formułę klasycznych targów w całości do internetu. Już w drugiej połowie września będziemy łączyć osoby poszukujące pracy w sektorze IT z firmami prowadzącymi rekrutację poprzez dedykowaną cyfrową platformę działającą w ramach witryny Computerworld.pl.

Klasyczne targi pracy to wydarzenie, w trakcie których organizatorzy tworzą ogólnodostępną przestrzeń służącą łączeniu się przedstawicieli firm, poszukujących nowych pracowników, z osobami poszukującymi pracy. Wymaga to zwykle sporych nakładów czasowych, zarówno po stronie przedsiębiorstw prowadzących rekrutację, jak i ze strony specjalistów szukających zatrudnienia.

Obecność firm i potencjalnych pracowników na targach pracy stwarza sporo problemów natury logistycznej; wiąże się to też z dużymi kosztami, zarówno po stronie organizatora, jak i firm przygotowujących swoje stoiska. Osoby poszukujące pracy muszą poświęcić swój czas, aby dotrzeć na miejsce i spotkać się z wystawiającymi się pracodawcami.

Zobacz również:

  • Google przesuwa moment powrotu do biur na przyszły rok

W celu wyeliminowania tych niedogodności postanowiliśmy zorganizować targi pracy w nietypowej formie. Zamiast wynajmować ogromną halę w jednym z polskich miast, wykorzystamy do organizacji targów pracy praktycznie nieograniczoną przestrzeni wirtualnej.

IT Career Expo - kiedy, gdzie i dla kogo?

Targi pracy organizowane przez IDG Poland S.A. odbędą się już niedługo. Będą trwać blisko tydzień od 15 września (poniedziałek) do 20 września (sobota) bieżącego roku. IT Career Expo zorganizowane zostaną w całości na łamach specjalnej podstrony serwisu Computerworld.pl. To właśnie tam, na wirtualnych stoiskach, będzie można zapoznać się z ofertami pracy przygotowanymi z myślą o specjalistach z branży IT.

Targi adresowane są dla wszystkich osób, które obecnie szukają zatrudnienia w sektorze ICT, ale wirtualna formuła targów nie ogranicza też dostępu osobom, które są aktywne zawodowo, ale myślą o zmianie stanowiska lub pracodawcy. Firmy prezentujące swoje wirtualne stoiska podczas IT Career Expo będą należeć do grona innowacyjnych przedsiębiorstw korzystających z najnowocześniejszych rozwiązań. Osoby zainteresowane pracą w takim miejscu powinny koniecznie zajrzeć we wrześniu na naszą witrynę.

Dlaczego warto wziąć udział w targach IT Career Expo?

IT Career Expo, czyli wirtualne targi pracy organizowane przez IDG Poland S.A.

Szeroko zakrojone działania promocyjne ze strony IDG Poland S.A., prowadzone w przestrzeni online oraz na łamach czasopism wydawnictwa, takich jak Computerworld, PCWorld i Networld, są gwarantem tego, że wezmą w nich udział firmy, z którymi uznani specjaliści w swojej dziedzinie będą chcieli współpracować.

Nowatorska formuła, w połączeniu z obecnością przedstawicieli liderów w segmencie nowych technologii, to gratka dla wszystkich specjalistów poszukujących zatrudnienia. IT Career Expo to idealne miejsce, aby pokazać się od najlepszej strony potencjalnym pracodawcom. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną szansę zabłysnąć przed doświadczonymi rekruterami i uzyskać bezcenne kontakty zawodowe.

Formuła targów pracy organizowanych przez IDG Poland S.A.

Dla osób odwiedzających wirtualne targi przygotowana została specjalna platforma internetowa. Po wejściu do wirtualnej hali zwiedzający będą mogli wybrać dowolne z 60 stoisk, na których prezentować będą swoje oferty biorący udział w targach pracodawcy (listę firm, które wezmą udział w wydarzeniu podany w przeciągu nadchodzących tygodni).

Chociaż targi są prezentowane w formie wirtualnej, to webaplikacja dostępowa będzie stylizowana na halę targową, a firmy zajmą boksy różniące się położeniem i wielkością. Po przejściu do kolejnych stoisk w cyfrowej osobom poszukującym pracy będą prezentowane autorskie treści przygotowane przez firmę w unikalnej oprawie. Znajdą się tam oferty pracy i materiały multimedialne.

Z poziomu stoiska zwiedzający targi będzie mógł skontaktować się z przedstawicielstwem firmy poprzez formularz kontaktowy lub nawet chat w czasie rzeczywistym.

Targi to nie tylko zbiór ogłoszeń i możliwość nawiązania rozmowy

IT Career Expo, czyli wirtualne targi pracy organizowane przez IDG Poland S.A.

Dla uczestników IT Career Expo przygotowaliśmy coś więcej, niż tylko możliwość dotarcia do rekrutera firmy otwartej na dialog ze swoim CV i portfolio. W ramach targów zorganizowane zostanie też seria debat w formie wideo. Będą w nich brać udział eksperci wyznaczeni przez biorące udział w wydarzeniu. Zapoznanie się z materiałami pozwoli powrócić uczestnikom targów nie tylko z kontaktami zawodowymi, ale też z wiedzą. Oprócz tego uczestnicy będą aktywizowani przez nas do działań poprzez grywalizację.

Targi pracy IT Career Expo to wyjątkowe wydarzenie, które może odmienić zawodową ścieżkę biorących w nim udział osób. Formuła cyfrowa oderwana od konkretnej lokalizacji pozwala wziąć udział w wydarzeniu każdej osobie z dostępem do komputera i internetu, bez względu, w jakim miejscu fizycznie się znajduje. Brak ograniczeń terytorialnych i niska bariera wejścia są idealnym rozwiązaniem dla osób specjalizujących się w nowych technologiach zainteresowanych coraz popularniejszym trybem pracy zdalnej.

IT Career Expo - do zobaczenia!

Z tego miejsca chcielibyśmy raz jeszcze zaprosić czytelników do wzięcia udziału w wydarzeniu. Będzie to niepowtarzalne doświadczenie, a platforma IT Career Expo zorganizowana w ramach serwisu Computerworld pozwoli w jednym miejscu zapoznać się z ofertą wielu wiodących firm. Potencjalni kandydaci będą mogli porozmawiać z przedstawicielami przedsiębiorstw oraz zdobyć wiele bezcennej wiedzy na temat dzisiejszej branży ICT.

Z chęcią odpowiemy też na wszystkie pytania i zapraszamy do przetestowania platformy, w ramach której będą organizowane wirtualne targi IT Career Expo.

Kontakt

Product Manager, Łukasz Żakowski --- m: 662 287 727, t: (22) 321 77 27, e: [email protected]

Account Manager, Wojciech Bem --- m: 662 287 826, t: (22) 321 78 26, e: [email protected]

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200