IP WatchDog HWg-WR02a - dozorca urządzeń sieciowych

Czeska firma HW Group opracowała rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników serwerów WWW oraz innych urządzeń sieciowych (takich jak przełączniki, routery czy punkty dostępowe), którzy chcą sprawdzać, czy dane urządzenie pracuje poprawnie i czy klienci mają do niego dostęp.

IP WatchDog HWg-WR02a to udoskonalona wersja produkowanego wcześniej, prostszego rozwiązania WatchDog Lite, które wysyła do urządzenia polecenia Ping i może go w razie potrzeby (gdy nie odpowiada na te polecenia) ponownie uruchomić.

IP WatchDog HWg-WR02a -  dozorca urządzeń sieciowych

IP WatchDog HWg-WR02a oferuje więcej funkcji i może monitorować dwa urządzenia, obsługując dwa niezależne kanały i dwa przekaźniki 110/230 VAC. Rozwiązanie wysyła do nich monity i odbiera sygnał “I'm alive and OK" za pośrednictwem połączenia IP lub RS-232. Jeśli urządzenie nie odpowiada, rozwiązanie restartuje je (wyłączając i włączając zasilanie).

Zobacz również:

  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE
  • HWMonitor zapewni świetny monitoring w komputerze
  • Cisco wzmacnia bezpieczeństwo dwóch platform sieciowych

Uszkodzenia urządzeń są identyfikowane przy użyciu trzech metod: ICMP PING (transmit / receive), monitorowanie strony WWW (requesting / waiting for a request) i RS-232 (oczekiwanie na określoną sekwencję znaków).

Na rynku są dostępne rozwiązania wspierające podobne funkcje, jak IP WatchDog HWg-WR02a (oparte najczęściej na technologii Telnet), jednak decyzję o tym, czy dane urządzenie należy restartować podejmuje administrator i wykonuje to zadanie ręcznie. Zaletą rozwiązania IP WatchDog HWg-WR02a jest to, że realizuje wszystkie operacje automatycznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200