ING i UM w Gliwicach mają najlepsze Intranety

Zdaniem Jury Konkursu Internale 2010, najlepszy Intranet w Polsce mają ING Usługi Finansowe, VB Leasing Polska i Urząd Miejski w Gliwicach. Natomiast największą innowacją w Intranetach może poszczycić się Kompania Piwowarska. W zwycięskich firmach Intranety coraz częściej przypominają wewnętrzne facebooki i twittery.

Intranety ewoluują i coraz częściej przypominają firmowe facebooki i twittery. Te najnowocześniejsze wykorzystują multimedia i narzędzia społecznościowe, takie jak czaty, fora, blogi, komentarze czy aukcje intranetowe oraz systematyzują wiedzę w organizacji. Organizatorzy konkursu Internale tłumaczą, że funkcjonalne i dobrze zorganizowane Intranety pozwalają na dużą oszczędność czasu i pieniędzy związanych z pozyskiwaniem i wymianą danych oraz dokumentów między pracownikami.

Tak jest w zwycięskich firmach. W tego rocznym konkursie jury nagrodziło Intranet VB Leasing Polska ze względu na wzorcowo przeprowadzone wdrożenie, duże zaangażowanie zespołu oraz uwzględnienie komunikacji dwustronnej w małym przedsiębiorstwie. Intranet Urzędu Miejskiego w Gliwicach okazał się najlepszy ze względu na zaangażowanie zespołu, przemyślaną strategię oraz zrealizowanie projektu w całości własnymi zasobami. " W kategorii Największa Innowacja w Intranetach zwyciężył projekt Kompanii Piwowarskiej, który polegał na dużym sukcesie zaprojektowania, wdrożenia i dopasowania innowacyjnego systemu intranetowego dla działów marketingu i PR" - tłumaczy Aleksander Sala, Dyrektor Generalny Konkursu INTERNALE 2010.

Z kolei Intranet ING Usługi Finansowe został nagrodzony za wykorzystanie nowoczesnych narzędzi komunikacji, wdrożenie funkcjonalności usprawniających codzienną pracę oraz pomysłowość we wdrożeniu. Pracownicy firmy mogą dopasować stronę główną do swoich potrzeb i zainteresowań. Mają możliwość oceniania i komentowania aktualności, pisania i komentowania blogów, udziału w dyskusjach na forach i czatach, głosowania w ankietach i sondach. Mogą korzystać z aplikacji tj. rezerwacja samochodu, wniosek urlopowy lub odczytywanie spersonalizowanych danych typu liczba dni urlopu, rachunek za telefon służbowy, termin przeglądu służbowego samochodu itp. Prezes prowadzi swój blog, a dzięki specjalnemu modułowi Aukcje Intranetowe pracownicy mogą wystawiać i licytować produkty. Z tej funkcjonalności korzysta ponad 85 proc. pracowników firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200