ING Bank Śląski wprowadzi karty zbliżeniowe

Na razie jedynym bankiem, który oferuje karty bezstykowe, umożliwiające płatności za drobne zakupy bez konieczności podawania kodu PIN czy składania podpisu na papierowym potwierdzeniu transakcji, jest BZ WBK. Z informacji dziennika Rzeczpospolita wynika jednak, że w IV kwartale br. zacznie je wydawać także ING Bank Śląski.

BZ WBK, który wraz z MasterCard oferuje taką możliwość dla kart przedpłaconych od sześciu miesięcy, dotychczas wydał ich 5,5 tys. Od połowy września wraz z organizacją Visa BZ WBK zaoferuje możliwość wprowadzenia takiej aplikacji na zwykłe karty płatnicze Visa Electron. "Do końca roku planujemy wydać około 15 tys. kart Visa Electron w technologii zbliżeniowej" - mówi Tadeusz Kościński, dyrektor działu direct banking w BZ WBK.

Na razie terminale z czytnikami do płatności bezstykowych ma firma eService. Jest ich około 500, są zlokalizowane m.in. w sieci McDonald's, kawiarniach sieci Mercer's, salonikach prasowych Ruch oraz sieci Euroapteka. Do końca roku ma ich być 1 - 1,5 tys., głównie na terenie kampusów studenckich, w księgarniach, stołówkach.


TOP 200