IMC Data Systems w Polsce

Firma IMC działa w Polsce, od pięciu lat będąc solidnym i kompetentnym partnerem wielu przedsiębiorstw krajowych. IMC jest międzynarodowym koncernem z centralą - IMC Ets - w Szwajcarii, z produkcją na Tajwanie IMC Taipei Ltd., Com Trade Ltd. - oraz organizacja marketingową z siedzibami w wielu krajach - IMC Data Systems.

Firma IMC działa w Polsce, od pięciu lat będąc solidnym i kompetentnym partnerem wielu przedsiębiorstw krajowych.

IMC jest międzynarodowym koncernem z centralą - IMC Ets -

w Szwajcarii, z produkcją na Tajwanie IMC Taipei Ltd., Com Trade Ltd. - oraz organizacja marketingową z siedzibami w wielu krajach - IMC Data Systems.

IMC Data Systems w Austrii jest odpowiedzialna za rynek polski; jeszcze w tym roku powstanie jednak odrębna organizaqa w Polsce. Ośrodki marketingowe IMC zajmuje się nie tylko akwizycją, ale doradztwem w zakresie sprzętu i oprogramowania, konfiguracją sprzętu zarówno za pomocą podzespołów własnej produkcji jak i podzespołów czołowych producentów na świecie. Tak więc IMC widzi swoje główne zadanie w kompleksowym rozwiązaniu "na miarę" problemów swoich klientów. A są nimi nie tylko poszczególni użytkownicy sprzętu komputerowego, ale także w dużym zakresie producenci i organizacje handlowe. Wysoka jakość oferty IMC skłoniła czołowe firmy do udzielenia IMC stausu dystrybutora, dealera lub partnera OEM - Other Equipment -Manufacturer. Dzisiaj IMC reprezentuje więc następujące firmy:

• EPSON-Japonia

producent drukarek komputerowych na świecie; zdobył przy pomocy IMC przysługująca mu pozycję także w Polsce -ponad dziesięć tysięcy drukarek sprzedano tu w ubiegłym roku.

EPSON wzmacnia także swoją pozycję jako producent sprzętu komputerowego. Na wielu rynkach firma ta zajmuje czołową pozycję w statystykach zbytu. Skanery (nowa linia produkcji) stanowią tak pod względem ceny, jak i wysokiej jakości oraz bardzo dobrego programowania, ofertę coraz częściej w międzynarodowych testach.

Na program produkcyjny firny EPSON składa się szereg podzespołów komputerowych.

• NEC-Japonia

Jest to jeden z najpoważniejszych i największych producentów sprzętu elektrycznego i elektronicznego na świecie. Słynie z wysokiej jakości wyrobów. IMC oferuje kompletny zakres dysków twardych i napędów dysków elastycznych oraz CD-ROM.

Wyroby firmy NEC są znane i wysoko cenione w Polsce od wielu lat.

> FALCO - USA

Jest to nowy producent terminali komputerowych. IMC zdecydowało się na wprowadzenie tych terminali do sprzedaży ze względu na duży zakres kompatybilności.

• ARC-Tajwan

Wyroby z nazwą ARCLan stanowią komplet rozwiązań sprzętowych w zakresie sieci typu LAN.

• ROLAND -Japonia

Plotery firmy Roland od wielu lat są w Polsce. IMC prowadzi kompletny program ploterów i osprzętu.

• KALOK-USA

Bezkonkurencyjnie tanie dyski magnetyczne małej pojemności i dobra jakość - to specjalość firmy Kalok.

• NCL-Japonia

Kontrolery dysków magnetycznych NCL znane są z wysokiej jakości i bardzo dobrych parametrów technicznych. Stosunkowo nowym wyrobem jest kontroler ESDI. Kontroler ten przy korzystnej cenie daje bardzo dobre wyniki w pracy pod kontrolą systemów operacyjnych MS-DOS, UNLXiNOVELL

• 3M-USA

3M produkuje podstawowe wyroby w zakresie nośników magnetycznych. Są to dyskietki i taśmy do streamerów.

W zakresie oprogramowania sytuacja na polskim rynku zaczyna

się znacznie zmieniać. Coraz częściej użytkownicy wymagają oryginalnych pakietów z kompletną dokumentacją i prawem do aktualizacji zainstalowanych wersji w momencie pojawienia się nowszej wersji oprogramowania.

Problem nielegalnego kopiowania programów, związany z wysokimi cenami pakietów w Europie i USA oraz niskimi zarobkami użytkowników w Polsce, nadal będzie istniał. Brak autoryzowanych, oryginalnych wersji programów w języku polskim stanowi dodatkowe utrudnienie i hamuje rozwój handlu oprogramowaniem.

Mimo tych obiektywnych problemów IMC stawia na oprogramowanie. W bieżącym roku udział oprogramowania w obrotach IMC powinien osiągnąć trzydzieści procent.

Osiągnięcie tego celu popierane będzie umowami dystrybucyjnymi z czołowymi producentami oprogramowania.

Podpisane są już umowy z następującymi firmami:

• MICROSOFT

IMC ma prawo oferowania -w ramach kompletnych systemów - systemu operacyjnego MS-DOS i Windows.

9 Interactive

Wersja systemu operacyjnego UNK firmy Interactive oraz pakietów dodatkowych oferowana jest przez IMC po cenach ustalonych na rynek amerykański i sprzedawana z dużvm sukcesem.

Ciągły rozwój wersji Interactive UNK zmienił poważnie obraz tego systemu operacyjnego. Suchy i nieefektowny wygląd zewnętrzny uległ zmianie. Nowe funkcje, optymalne zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych są standardem nie mającym zastosowania w żadnym innym systemie operacyjnym, a dodatkowe funkcje zezwalające na komunikację z podstawowymi systemami i szeroką gamą systemów komputerowych umożliwiają szerokie zastosowanie tego systemu.

• Informix

IMC zdecydowała się propagować relacyjny bank danych czwartej generacji tej firmy. Decyzja ta została podjęta na podstawie możliwości stosowania wyrobów firmy Informix na większości zainstalowanego w Polsce sprzętu komputerowego pod kontrolą niemal każdego systememu operacyjnego. Tak więc programiści mogą tworzyć np. na systemach typu PC AT pod kontrolą MS-DOS przy pomocy modłu SQL struktury banku danych, wykorzystywane następnie na minikomputerach pod kontrolą UNK-a.

Bardzo szeroka gama produktów oferowanych przez IMC pozwala na rozwiązanie prawie każdego problemu użytkownika.

Zasada działania firmy IMC odbiega dalece od znanego w Polsce systemu: „Klient sobie życzy - my dostarczamy, klient ma problemy - nas to nie interesuje, bo ma to, czego sobie życzył".

IMC działa przez sieć wysoko wyspecjalizowanych partnerów którzy w dyskusjach z użytkowni karni proponują optymalne dostosowanie rozwiązania, konfigurację i instalację sprzętu i oprogramowania u użytkownika, opiekując się nim nie tylko w okresie gwarancji, ale także w okresie pogwarancyjnym.

Jakość sprzętu i usług naturalnie kosztuje. Mimo to coraz wiece użytkowników, z chęcią ponosi niewiele większe koszty, aby uzyskać niezawodność, gwarantującą długotrwałą pracę - bez przerw na usuwanie usterek - i łatwo dostępny, kompetentny serwis.

Partnerami firmy IMC są w Polsce: AFK Warszawa, AGAPOL Katowice i Kraków, KONTEX Gdańsk, UNOX Warszawa i Brzeg Dolny.

IMC planuje stworzenie w Polsce IMC Competence Center w celu jeszcze lepszej i dokładniejszej informacji o oferowanych wyrobach i dodatkowej pomocy technicznej tak dla poszczególnych użytkowników, jak i dla partnerów.

Firma IMC jest zainteresowana rozbudową sieci partnerów w Polsce i zaprasza firmy o wysokiej kompetencji fachowej do zgłaszania się podczas wystawy KOMPU-TER'91 na stoisko IMC-EPSON. Na stoisku będzie wystawiony komplet produktów firmy Epson, a na osobnym stoisku zastosowania DTP, UNK i LAN.

Będzie więc możliwość sprawdzenia hasła IMC - challenge is our bussiness.


TOP 200