IFS z sukcesem zakończył 2020

Globalny dostawca aplikacji dla przedsiębiorstw opublikował swoje wyniki finansowe za pełny rok zakończony 31 grudnia 2020 r. Jest dobrze, nawet bardzo dobrze.

Wyniki IFS świecą się mocno na zielono. I to już trzeci rok z rzędu wzrost jest dwucyfrowy, jak zauważyła Constance Minc, dyrektor finansowy IFS. Wzrost firmy w 2020 roku przewyższył wzrost rynku, a przychody z tytułu oprogramowania zwiększyły się o 26%. To, co warte odnotowania, to dość duży skok w rozwiązaniach chmurowych. Choć w Polsce ten model oferty IFS jeszcze nie przyjął się na rynku, globalnie firma odnotowała aż 60% wzrostu przychodów z tych rozwiązań. Zapewne pomogła w tym nieco pandemia, niemniej jednak taki wynik - w specyficznych rozwiązaniach kierowanych do segmentu enterprise – może budzić dumę managementu organizacji.

Zadowolenie zarządu budzi też zapewne fakt, że sporo firm zdecydowało się w minionym roku związać biznesowo z IFS. To ponad 200 nowych klientów. Darren Roos, dyrektor generalny IFS tak to skomentował: „Jestem również szczerze dumny, widząc, że znaczna część naszych przychodów z licencji pochodzi od nowych klientów, którzy odeszli od swoich poprzednich dostawców. To, w połączeniu z naszymi wynikami w zakresie przychodów stałych wskazuje, że jesteśmy bardzo silną firmą”.

Zobacz również:

  • Oracle Fusion Cloud ERP w kwadracie Gartnera

Najważniejsze dane finansowe i operacyjne za rok finansowy 2020, wzrost r/r:

• Przychody z tytułu oprogramowania w roku finansowym 2020 - wzrost o 26% w porównaniu z rokiem 2019.

• Przychody stałe w roku finansowym - wzrost o 43% w porównaniu z rokiem 2019.

• Przychody z rozwiązań chmurowych w roku finansowym 2020 wzrosły o 60% w porównaniu z rokiem 2019.

• Przychody netto w roku finansowym 2020 - wzrost o 14% w porównaniu z rokiem 2019.

• Przychody z licencji w segmencie rozwiązań dla serwisu wzrosły o 105% w porównaniu z 2019.

A nowy rok w IFS zaczyna się od wysokiego C – jak zapowiedział Darren Roos, 10 marca firma wprowadzi na rynek IFS Cloud.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200