IFS przejmuje VisionWaves

IFS, globalny dostawca aplikacji biznesowych, poinformował o przejęciu pełnego pakietu akcji firmy VisionWaves. Uzgodniona przez obie strony transakcja ma na celu wzmocnienie potencjału IFS w obszarze analityki w czasie rzeczywistym.

VisionWaves to holenderski dostawca oprogramowania typu "operational intelligence", umożliwiającego mapowanie, monitorowanie i zarządzanie procesami biznesowymi w czasie rzeczywistym.

Narzędzie VisionWaves będzie wspierało aplikacje biznesowe IFS w łączeniu danych z różnych źródeł, jednostek biznesowych czy aplikacji; umożliwi obserwację i kontrolę efektów w ramach na żywo generującej zwizualizowane informacje zunifikowanej platformy.

Zobacz również:

VisionWaves wnosi do IFS doświadczenia zdobyte we współpracy z szerokim wachlarzem klientów, wywodzących się z różnych branż. Działający od 2000 roku dostawca oprogramowania analityki operacyjnej wdrożył swoje rozwiązania między innymi w liniach lotniczych Emirates i chlilijskich siłach powietrznych, skoncentrowanym na sektorach inżynierii i produkcji potentacie Dodsal, czy też w dużych bankach: Rabobank, ING. VisionWaves posiada też doświadczenie w sektorze energetycznym - firma zrealizowała wdrożenie w chińskiej elektrowni Qinzhou, należącej do grupy SDIC.

"Pozyskanie VisionWaves prezentuje IFS jako wiarygodną firmę, realizującą deklarowaną przez siebie strategię wzrostu, polegającą na inwestowaniu w najbardziej perspektywiczne z punktu widzenia aplikacji biznesowych sektory" - mówi Alastair Sorbie, prezes IFS. "Naszą ambicją jest zwiększanie zwinności i przyspieszanie realizacji strategii firm naszych klientów. WisionWaves w istotnej mierze przyczyni się do tego celu, uzupełniając zarazem środowisko naszych partnerów biznesowych. Współpracujący z nami integratorzy są bardzo zainteresowani możliwościami analityki operacyjnej oraz wynikającą z niej poprawą wydajności procesów biznesowych."


TOP 200