IFS przejmuje Mxi Technologies

Szwedzka korporacja IFS (specjalizująca się w produkcji oprogramowania dla przedsiębiorstw) podpisała z właścicielami firmy Mxi Technologies Ltd („Mxi”) umowę dotyczącą jej nabycia. Mxi jest dostawcą zintegrowanego oprogramowania do zarządzania remontami na potrzeby globalnego sektora lotnictwa i oferuje swoje oprogramowanie, wsparcie i usługi operatorom lotnictwa wojskowego i cywilnego, firmom z branży MRO (obsługa techniczna, naprawy i remonty) oraz wytwórcom części oryginalnych (OEM).

Mxi ma swoją centralę w Ottawie (Kanada) i zatrudnia 265 pracowników. Flagowym produktem firmy jest pakiet oprogramowania Maintenix, który został stworzony z myślą o umożliwieniu firmom z branży lotniczej maksymalizacji potencjału zyskowego posiadanych statków powietrznych za pomocą standardowej, uproszczonej i predykcyjnej obsługi technicznej.

Wiele z nich korzysta z oprogramowania obsługującego wiele rozproszonych geograficznie zakładów, w których liczba użytkowników sięga kilku tysięcy. Baza najbardziej prominentnych klientów firmy obejmuje: Southwest Airlines, Air France, KLM, Qantas, China Airlines, LATAM, Icelandair, NetJets, Boeing, BAE Systems, Saab, Pratt & Whitney i siły powietrzne kilku państw.

Zobacz również:

  • Broadcom podał nową datę sfinalizowania transakcji przejęcia VMWare

Alastair Sorbie, prezes korporacji IFS, powiedział: „Nabywając firmę Mxi, IFS staje się wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań do obsługi remontów przeznaczonych dla operatorów z sektora lotnictwa wojskowego i komercyjnego oraz firm z branży MRO i OEM”. Z kolei Diogenis Papiomytis, dyrektor ds. lotnictwa i obrony w firmie Frost & Sullivan, tak skomentował transakcję, „przejęcie Mxi Technologies przez IFS jest mocno uzasadnione z komercyjnego punktu widzenia, ponieważ obie firmy mają uzupełniające się możliwości i oferują produkty skierowane do organizacji z sektora lotnictwa cywilnego i wojskowego”.

Finalizacja nabycia firmy Mxi jest planowana na pierwszy kwartał 2017 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200