IFS ogłasza wyniki finansowe i zwiększa prognozę przychodów na cały 2019 rok

Szwedzka korporacja (globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw) przedstawiła w tym tygodniu wyniki finansowe osiągnięte w drugim kwartale i w całym pierwszym półroczu 2019 r. Firma ma powody do zadowolenie, gdyż odnotowała w pierwszych sześciu miesiącach tego roku 48-proc. wzrost przychodu ze sprzedaży licencji i 85-proc. wzrost skorygowanego zysku EBITDA.

O to najważniejsze dane finansowe i operacyjne za I połowę 2019 r. Przychód netto wyniósł 322 mln USD (wzrost o 24% w porównaniu z poprzednim rokiem). Natomiast przychód netto zamknął się w tym okresie kwotą 168 mln USD).

Z kolei dochód z licencji zwiększył się o 48% względem I połowy 2018 roku, a dochód z rozwiązań chmurowych IFS (z wyłączeniem WorkWave) zwiększył się o 58% względem I połowy 2018 r. Tak dobre wyniki spowodowały, że IFS postanowił zwiększyć prognozę przychodu na cały rok 2019 do 6,35 mld SEK (tj. 711 mln USD), co stanowi 21% wzrostu licząc rok do roku.

Zobacz również:

Komentując wyniki Darren Roos (prezes zarządu IFS) powiedział, „Gdy patrzę na II kwartał, który był moim pierwszym pełnym kwartałem w IFS, jestem dumny z osiągniętych wyników. Podsumowując II kwartał tego roku, jestem pod wrażeniem, gdy patrzę na to, co osiągnęliśmy razem, koncentrując się na zapewnianiu sensownych rozwiązań naszym klientom”.

I dodał, „IFS to jedyny znaczący dostawca w naszej branży, który z zasady pozwala klientom na dokonywanie swobodnych wyborów w zakresie rozwiązań, bez uzależniania ich od dostawcy”.

IFS uzyskał też po raz kolejny tytuł Lidera w raporcie 2019 Gartner Magic Quadrant for Field Service Management oraz w raporcie IDC MarketScape for SaaS & and Cloud-Enabled EAM Providers.

Źródło: ifsworld


TOP 200