IFS chce szeroko współpracować z dostawcami aplikacji mobilnych

Szwedzki koncern będzie zachęcał niezależne firmy do pracy nad rozwojem aplikacji pozwalających wykorzystać specyficzne mechanizmy systemu ERP z poziomu urządzeń mobilnych. Formalnie nowy program partnerski zostanie uruchomiony w połowie listopada 2012 roku. Wszystkie stworzone w jego ramach rozwiązania mają być obsługiwane za pomocą interfejsu dotykowego.

Aplikacje tworzone w ramach nowego programu partnerskiego - IFS Touch Apps Partner Program - mają działać na tej samej infrastrukturze, co przeznaczone dla urządzeń mobilnych aplikacje IFS. W praktyce ma to oznaczać, że użytkownicy oprogramowania IFS Touch Apps będą mogli korzystać z dodatkowych narzędzi bez żadnych dodatkowych zmian w konfiguracji systemu, bądź architekturze IT.

Dan Matthews, wiceprezes IFS odpowiedzialny za technologię uważa, że partnerzy będą specjalizować się przede wszystkim w rozwoju aplikacji mobilnych odpowiadających potrzebom specyficznym dla różnych gałęzi gospodarki. Tego typu aplikacje mają stanowić rozszerzenie dla typowej funkcjonalności systemu IFS Applications. Dan Matthews podkreśla jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ramach nowego programu partnerskiego powstawały rozwiązania zastępujące aplikacje mobilne opracowane przez firmę IFS. W gronie pierwszych uczestników programu partnerskiego IFS Touch Apps znalazła się m.in. firma NEC.

Zobacz również:


TOP 200