IE 6.0 po polsku

Microsoft udostępnił w pełni spolszczoną wersję swojej najnowszej przeglądarki Internet Explorer 6. Aplikacja współpracuje z systemami Windows 98, Me, NT oraz 2000.

W Internet Explorer 6 nie znajdziemy żadnych rewolucyjnych rozwiązań. Główne udoskonalenia przeglądarki dotyczą ochrony prywatności użytkownika: funkcja P3P (Platform for Privacy Preferences) służy do kontroli plików cookies, a technologia Content Advisor umożliwia użytkownikowi określenie, które strony mogą być otwierane przez przeglądarkę. Rozszerzono system zabezpieczeń o 128-bitowy klucz szyfrujący. Pozostałe nowości to Image Toolbar, Auto Image Resize oraz Media Bar. Image Toolbar to pasek narzędzi, który pojawia się automatycznie po najechaniu kursora na grafikę znajdującą się na stronie WWW. Umożliwia on np. wysłanie danego pliku graficznego pocztą elektroniczną. Auto Image Resize dopasowuje wielkość grafiki do rozmiarów okna przeglądarki. Media Bar jest zintegrowanym z przeglądarką Windows Media Playerem, umożliwiającym odtwarzanie z poziomu Explorera animacji oraz plików dźwiękowych.

Instalacja IE 6 polega na pobraniu niewielkiego programu (ok. 0,5 MB), który następnie automatycznie pobierze z sieci jedynie niezbędne komponenty. Wersja instalacyjna zajmuje średnio około 25 MB, jednak jej rozmiar może się znacznie różnić w zależności od składników zainstalowanych na konkretnym komputerze (od 11 MB do 75 MB).

Zobacz również:

  • Google Fiber testuje 20-gigabitowy internet dla użytkowników domowych z routerami Wi-Fi 7
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200