IDG Poland SA uruchomiła serwis pośrednictwa pracy dla informatyków

JobUniverse.pl nie jest pierwszym serwisem rekrutacyjnym w polskim Internecie. Stawia jednak na specjalizację w branży IT.

www.jobuniverse.pl nie jest pierwszym serwisem rekrutacyjnym w polskim Internecie. Stawia jednak na specjalizację w branży IT. "Na świecie jest to naturalna tendencja. Obok serwisów ogólnych, takich jak niezwykle popularny monster.com, powstają profilowane dla całej branży IT, np. techies.com, a także kierowane do przedstawicieli wąskich specjalizacji, jak np. javajobsonline.com" - mówi Dorota Konowrocka, koordynator serwisu JobUniverse.pl. Jej zdaniem, następnym etapem rozwoju rekrutacji internetowej w Polsce będą serwisy kojarzące tzw. wolnych strzelców z pracodawcami zatrudniającymi ich do konkretnych projektów, na okres 3-9 miesięcy.

<B>Informatyczna międzynarodówka</B>

JobUniverse.pl jest szesnastym serwisem rekrutacyjnym IT, należącym do międzynarodowej sieci JobUniverse, której właścicielem jest Wydawnictwo IDG. Podobne do JobUniverse.pl serwisy działają m.in. w USA, Wlk. Brytanii, Australii i w Niemczech. Na razie na stronach polskiej giełdy pracy IT znajdują się odnośniki do wszystkich serwisów JobUniverse na świecie. Za kilka miesięcy oferty dla informatyków zainteresowanych pracą w Kanadzie, Norwegii czy Holandii będą dostępne bezpośrednio na stronach polskiego serwisu.

Zobacz również:

  • Premiera iPhone'a 14 w drugim tygodniu września

JobUniverse.pl zamieszcza oferty pracy nie tylko dla programistów, inżynierów, administratorów, konsultantów, grafików czy kierowników projektów, lecz także dla specjalistów ds. dokumentacji technicznej, bezpieczeństwa czy trenerów zatrudnianych przez firmy oferujące szkolenia. Na stronach JobUniverse.pl można znaleźć omówienie wybranych zagadnień prawa pracy i wyniki badań wynagrodzeń informatyków w Polsce przeprowadzanych co roku przez naszą redakcję. JobUniverse.pl publikuje również artykuły na temat rynku pracy oraz przegląd polskiej i zagranicznej prasy. W ciągu następnych kilku miesięcy serwis zostanie wzbogacony w kalendarium wydarzeń IT i związanych z rynkiem pracy.

<B>Baza specjalistów</B>

JobUniverse.pl rozpoczyna tworzenie bazy CV polskich informatyków i specjalistów z branży telekomunikacyjnej. Zamieszczanie ich w bazie serwisu ma ułatwić tzw. Kreator CV - formularz, którego zadaniem jest zapewnienie kompletności dostarczanych przez kandydatów informacji o wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, znajomości technologii, odbytych szkoleniach i praktykach, znajomości języków. Dostęp do bazy może otrzymać każdy pracodawca korzystający z usług serwisu. Kandydaci mogą jednak zdecydować, że ich dane personalne będą utajnione.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200