IDF 2005: Skype lepszy na dwóch rdzeniach - ale tylko Intela

Podczas prezentacji rozpoczynającej drugi dzień konferencji IDF, Pat Gelsinger , szef działu Intel Digital Enterprise, ogłosił strategiczne porozumienie pomiędzy Intelem a firmą Skype Technologies. Dodatkowe funkcje komunikatora będą możliwe do wykorzystania tylko na komputerach wyposażonych w dwurdzeniowe procesory Intela.

Na razie nie znamy szczegółowych informacji na temat nowej funkcjonalności jaką zyskamy dzięki procesorom dwurdzeniowym. Jak tylko uda nam się uzyskać dodatkowe informacje, zamieścimy je w aktualizacji.

Zobacz również:

  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380
Aktualizacja: 25 sierpnia 2005 01:58

Przedstawiciele firmy Skype, która jako jedna ze 170 firm prezentuje swoje nowości w sekcji Showcase centrum konferencyjnego Moscone (odbywa się w nim IDF) powiedzieli nam, że dodatkowa fukcjonalność Skype'a pracującego pod kontrolą dwurdzeniowych procesorów Intela ogranicza się obecnie do możliwości prowadzenia telekonferencji z 10 osobami jednocześnie. Standardowo można rozmawiać z 4 osobami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200