IDC: wzrost rynku B2B

International Data Corporation szacuje, że w tym roku wartość transakcji dokonanych na branżowych rynkach wirtualnych wzrośnie o ponad 80%.

Zdaniem analityków z International Data Corporation, w bieżącym roku wartość transakcji dokonywanych globalnie na internetowych rynkach B2B wzrośnie o 83% w porównaniu do 2000 r. W minionym roku wartość dóbr i usług, jakie zostały zakupione na wirtualnych rynkach wyniosła 282 mld USD. W tym obrót zamknie się sumą 516 mld USD, w przyszłym natomiast 916 mld USD (oznacza to wzrost o 78%).

IDC szacuje, że w ciągu najbliższych lat kwota transakcji na światowych rynkach B2B gwałtownie wzrośnie i w roku 2005 powinna osiągnąć poziom przekraczający 4,3 bln USD. Roczny stopa wzrostu osiągnie więc poziom - 73%, a handel na platformach B2B będzie skupiał się bardziej wokół produktów niż usług.

Zobacz również:

Zdaniem analityków, największym rynkiem B2B pozostaną Stany Zjednoczone, gdzie w 2005 r. poziom dokonywanych elektronicznie transakcji przekroczy 1,56 bln USD. Wartość transakcji na branżowych giełdach B2B w krajach Zachodniej Europy będzie tylko niewiele niższa i wyniesie 1,46 mld USD (roczny przyrost 91%). W regionie Azji i Pacyfiku roczny wskaźnik wzrostu będzie najwyższy i w ciągu czterech najbliższych lat wyniesie ok. 109%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200