IDC: sprzedaż komputerów PC nadal rośnie

Zdaniem analityków z International Data Corporation (IDC), kończący się właśnie III kwartał br. będzie charakteryzował się dużym wzrostem sprzedaży komputerów osobistych. Okresem sprzyjającym zwiększo...

Zdaniem analityków z International Data Corporation (IDC), kończący się właśnie III kwartał br. będzie charakteryzował się dużym wzrostem sprzedaży komputerów osobistych. Okresem sprzyjającym zwiększonej sprzedaży będzie z pewnością koniec wakacji i rozpoczynający się nowy rok szkolny.

Według obliczeń IDC, w okresie od lipca do końca września sprzedaż komputerów na całym świecie powinna osiągnąć 33,4 mln sztuk, a więc o 18,5% więcej niż przed rokiem i o ok. 10% więcej niż w II kwartale tego roku. Tylko w Stanach Zjednoczonych do końca września ma zostać sprzedanych ok. 13 mln komputerów, czyli o 10,6% więcej niż w analogicznym okresie ub.r. W Europie Zachodniej sprzedaż zwiększy się natomiast o ok. 14,5%.

Szczególny wpływ na światowy wzrost sprzedaży będą miały rynki azjatyckie. Poprawa sytuacji gospodarczej w Japonii spowodowała w ostatnich miesiącach znacznie większą sprzedaż komputerów. W regionie Azji i Pacyfiku sprzedaż PC wzrosła o 36%.

***

Sprzedaż komputerów PC wzrosła w II kwartale o 18%

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200