IDC prognozuje wzrost rynku SCM

Rynek usług związanych z wdrożeniami systemów zarządzania łańcuchem dostaw (SCM) w ciągu najbliższych pięciu lat będzie rósł o 9,2% rocznie i w 2007 r. przekroczy wartość 40 mld USD.

W 2002 r. na tego typu usługi przedsiębiorstwa wydały ok. 26,1 mld USD. Ze względu na spowolnienie gospodarcze w ubiegłym roku dominowały mniejszej skali projekty. Z analiz IDC wynika, że firmy decydowały się głównie na modułowe wdrożenia rozwiązań SCM, obejmujące wybrany obszar swojej działalności, gdzie decydującym czynnikiem pozostawał szybki zwrot z inwestycji. Na przestrzeni nadchodzących lat większą popularność w obszarze SCM zyskają rozwiązania do zarządzania cyklem życia produktu oraz technologia metek radiowych (Radio Frequency ID) znacznie ułatwiająca proces inwentaryzowania produktów.

Według danych IDC do 2007 r. rynek usług SCM wzrośnie do 40,5 mld USD. Już w 2005 r. jego wartość będzie większa niż rynku usług związanych z wdrożeniami systemów ERM (enterprise resource management). W zakresie projektów IT priorytetami przedsiębiorstw będą wydatki na rozwiązania CRM i bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej.

Zobacz również:

  • Mroczne sekrety zarządzania danymi
  • Automatyzacja pozbawi pracy miliony osób. Kto jest zagrożony?
  • Rynek kryptowalut odzyskuje kapitalizację 2 bilionów dolarów. Bitcoin za 43 100 dol.
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200