IDC podsumowało rynek półprzewodników

W opublikowanym przez firmę analityczną IDC raporcie Semiconductor Applications Forecaster czytamy, że globalne przychody na rynku półprzewodników wzrosły w 2020 roku o 10,8% i wyniosły blisko 464 mld USD. Oznacza to, że pomimo kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa, rynek półprzewodników osiągnął zaskakująco dobre wyniki i co ważne IDC przewiduje, że taka wzrostowa tendencja utrzyma się również w tym roku.

IDC

Popyt na półprzewodniki był przez cały zeszły rok nierówny, co było spowodowane perturbacjami na globalnym rynku oraz zmianami w zachowaniach konsumentów, którzy w pewnym momencie postawili na pracę zdalną. Wiązało się to z rosnącym szybko popytem na komputery oraz urządzenia obsługujące ten tryb pracy.

IDC prognozuje jednocześnie, że przychody na rynku półprzewodników zamkną się w tym roku kwotą 522 mld USD, czyli będą - porównując rok do roku – o 12,5% większe. W tym roku należy się jednak spodziewać dalszych ograniczeń dostaw na tym rynku, chociaż nie będą one już tak uciążliwe jak w 2020 roku.

Zobacz również:

Według IDC światowy przemysł będzie nadal walczył o przywrócenie równowagi i powrót do stabilności, co zakończy się sukcesem. IDC prognozuje dalszy silny wzrost sprzedaży półprzewodników na całym świecie. Będzie on spowodowany wzrostem zainteresowania technologiami chmurowymi oraz rosnącym popytem na usługi IT, jak również przyrostem danych, które będą musiały być gdzieś magazynowane.

Największe wzrosty na tym rynku odnotowano w segmencie komputerów osobistych i serwerów (o 17,3%). Tu przychody wyniosły w 2020 roku prawie 160 mld USD. Dobrymi wynikami mogą się też pochwalić producenci takich urządzeń konsumenckich, jak konsole gier, tablety, bezprzewodowe słuchawki czy inteligentne zegarki (wzrost o 7.7% do 60 mld USD).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200