IDC: niewielki wzrost sprzedaży komputerów w I kw. 2001

Popyt na nowe komputery w Europie Zachodniej był większy o 5,8%. Sprzedaży na rynku Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki wzrosła 4,4%. Najwięcej komputerów sprzedali Compaq, Dell, Hewlett-Packard.

Z raportu opracowanego przez International Data Corporation wynika, iż w I kw. 2001 sprzedaż komputerów w Europie Zachodniej wzrosła o 5,8% natomiast w tzw. regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) o 4,4%. Największy wzrost odnotowano w segmencie serwerów i komputerów przeznaczonych dla biznesu. Znacząco spadło natomiast tempo wzrostu sprzedaży na rynku konsumenckim.

W regionie Europy Wschodniej odnotowano wzrost obrotów o 13,6%. Na Bliskim Wschodzie i w Afryce popyt na nowe komputery spadł w stosunku do poprzedniego kwartału o 14,9%. Największym producentem komputerów w regionie EMEA okazał się Compaq z 1,432 mln sprzedanych zestawów. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Dell (927 tys.), Hewlett-Packard (826 tys.), Fujitsu-Siemens (797 tys.) oraz IBM (590 tys.).

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200