IDC: europejski rynek ASP osiągnie w roku 2005 wartość 1,2 mld USD

Zdaniem autorów raportu, szerokie wykorzystywanie rozwiązań WAP oraz powstawanie branżowych portali przyspieszy ekspansję rozwiązań ASP w Europie.

W ciągu najbliższych pięciu lat wartość europejskiego rynku ASP osiągnie 1,19 mld USD - szacuje International Data Corporation (IDC) w raporcie "The European ASP Industry: A Strategic Perspective". Działające w Europie firmy, świadczące usługi aplikacyjne, przeznaczyły na prowadzenie działalności w ub.r. 10 mln USD i przewiduje się, że w najbliższych latach wydatki te będą rosły średnio o 130% rocznie.

Obecnie najprężniej działającym rynkiem ASP jest Wlk. Brytania, głównie dzięki temu, że część amerykańskich przedsiębiorstw zamierzających wejść na inne europejskie rynki zaczyna działalność właśnie na nim. Innymi krajami, w których przewiduje się dynamiczny rozwój rynku ASP, są państwa skandynawskie oraz Beneluksu (Belgia, Luksemburg, Holandia).

Zdaniem IDC, do rozwoju tego rynku przyczynia się także w dużym stopniu stosowanie przez przedsiębiorstwa technologii WAP, która jest znacznie szerzej wykorzystywana w Europie niż w Stanach Zjednoczonych. Szansę rozwoju europejskiego rynku ASP autorzy raportu postrzegają również w powstających elektronicznych rynkach i portalach internetowych dedykowanych działalności typu business-to-business.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200