IDC: Windows 2000 utrwali dominującą pozycję Microsoftu

W związku z obawami o stabilność nowego systemu, większość przedsiębiorstw zapewne zdecyduje się na jego wdrożenie nie wcześniej niż za pół roku.

Pomijając wszelkie obawy zawiązane ze stabilnością systemu Windows 2000, najnowszy produkt Microsoftu z pewnością znajdzie powszechne zastosowanie i pomoże firmie zachować pozycję lidera na rynku systemów zarówno po stronie klienta, jak i serwera - twierdzą analitycy International Data Corporation.

Kwestionowanie stabilności nowego systemu zaowocuje zapewne tym, że większość przedsiębiorstw nie zdecyduje się na jego wdrożenie wcześniej niż w pół roku po jego premierze. IDC przewiduje jednak, że do roku 2004 Windows 2000 Professional będzie drugim po Windows 98 najpopularniejszym środowiskiem operacyjnym po stronie klienta. Natomiast od strony środowisk serwerowych, w tym samym okresie, Windows NT/2000 poprawi swoją obecną pozycję i będzie czołowym środowiskiem operacyjnym.

IDC od dłuższego czasu szerzej zajmowała się Windows 2000, przygotowując biuletyny "Microsoft Lunches Windows 2000 Professional" oraz "Microsoft Lunches Windows 2000 Server", w których rozpatrywane były: przygotowanie rynku, charakterystyka produktu, ceny, wsparcie techniczne oraz koszty wdrożenia. Opublikowany został również raport "Operating System Functioanlity Matrix", opisujący i porównujący różnorodne środowiska operacyjne z Windows 2000 w wersji Standard i Advanced Server, Windows 2000 Datacenter Server, odmiany Unixa, Linuxa, Novell NetWare, jak również OS/390.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200