ICL zmienia nazwę

Zgodnie z zapowiedzią Fujitsu od 1 kwietnia br. wprowadzi jedną markę dla podmiotów zależnych, działających na rynku informatycznym. Zamiast spółek ICL i DMR Consulting powstaną Fujitsu Services i Fujitsu Consulting.

Zgodnie z zapowiedzią, japoński producent od 1 kwietnia br. wprowadzi jedną markę dla podmiotów zależnych, działających na rynku informatycznym. Zamiast spółek ICL i DMR Consulting powstaną Fujitsu Services i Fujitsu Consulting. Zmiana nazwy i konsolidacja ma wzmocnić markę Fujitsu w sektorze usług konsultingowych i integracyjnych.

Fujitsu Services z centralą w Londynie skoncentruje swoje działania na zarządzaniu infrastrukturą informatyczną, jej outsourcingu, a także usługach szkoleniowych. Spółka, zatrudniająca 15,5 tys. osób, będzie działać w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA). Fujitsu Consulting z centralą w Edison w New Jersey przejmie globalną działalność firm DMR Consulting, Fujitsu Systems Business of America, Fujitsu Systems Europe, a także oddziały ICL w Wielkiej Brytanii i Irlandii, zajmujące się aplikacjami. Firma będzie świadczyć usługi związane z konsultingiem, integracją i zarządzaniem aplikacjami. Spółka zatrudni 9 tys. pracowników.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

W Polsce, gdzie nie istniał oddział spółki DMR Consulting, Fujitsu Services (dotychczas ICL Poland) będzie oferować również rozwiązania z portfolio Fujitsu Consulting. Polski oddział ICL Poland zatrudnia 155 osób. Spółka posiada oddziały w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Rzeszowie i Białymstoku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200