ICL - kolejny rok zysków finansowych

Zeszłoroczna recesja przyniosła poważne spustoszenia we wskaźnikach finansowych wielu dużych firm informatycznych na świecie.

Zeszłoroczna recesja przyniosła poważne spustoszenia we wskaźnikach finansowych wielu dużych firm informatycznych na świecie.

Szczególnie dotkliwie odczuły to główne firmy europejskie, takie jak Siemens-Nixdorf, Olivetti czy Bull. Jedynym wyjątkiem wśród nich jest główny brytyjski koncern komputerowy - International Computer Ltd, który kolejny rok z rzędu zamknął czystym zyskiem.

Jak wynika z danych ogłoszonych na konferencji prasowej w Londynie, obroty ICL wzrosły w ub.r. o 16%, osiągając poziom 3,3 mld USD. Zysk operacyjny firmy wyniósł 136 mln USD, zysk netto - 68 mln USD. Wydatki na badania sięgnęły kwoty 390 mln USD.

Komentując te wyniki, prezes zarządu i dyrektor generalny ICL, Peter Bonfield podkreślił, że został zrobiony kolejny krok w ugruntowaniu pozycji koncernu jako czołowej europejskiej firmy informatycznej. Świadczy o tym wzrost obrotów na kontynencie europejskim aż o 71%, o czym w dużej mierze zadecydowały wyniki uzyskane w krajach skandynawskich, we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii, w Polsce i Czecho-Słowacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200