IBM zwiększa wsparcie dla Big Data

W trakcie konferencji Building Confidence in Big Data, IBM zaprezentował nowe produkty i funkcjonalności mające pomóc firmom w zarządzaniu Big Data.

IBM zwiększa wsparcie dla Big Data
Do oprogramowania InfoSphere dodane zostaną zupełnie nowe funkcje. Jedna z nich to Data Click. Funkcja pozwala w prosty sposób wyciągać dane ze zbiorów, które działają na bazie NoSQL i Hadoop. Kolejna nowa funkcja – Big Insights – pozwala łatwo i szybko tworzyć katalog metadanych, który ma być prostszy do przetwarzania dla dużych firm.

Do poszczególnych wersji InfoSphere można także wprowadzić funkcję Big Master. Umożliwia ona gromadzenie wszystkich dostępnych informacji na temat klienta. Dane zbierane są z zasobów firmowych i publicznych źródeł. InfoSphere otrzyma również specjalny pulpit pokazujący, w jakim stanie utrzymywane są źródła Big Data. Dzięki temu prostsze ma być dostosowanie ich do firmowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i spójności danych. Firma poinformowała, że do powszechnej dystrybucji trafiło PureData System dla Hadoop, z którego od kwietnia br.u korzystało już wąskie grono odbiorców.

Zobacz również:

  • Google dba o rozwój odpowiedzialnej sztucznej inteligencji
  • Intel ujawnia specyfikację superkomputera Aurora
  • Microsoft zwiększa limit znaków w Bing Chat

IBM zapowiedział powstanie usługi konsultingowej Big Data Stampede. Została ona utworzona w celu pomagania potencjalnym klientom z opracowaniem strategii Big Data.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200