IBM zwalnia wiceprezesa zamieszanego w insider trading

Przedstawiciele Big Blue potwierdzili informację o zmianie na stanowisku szefa działu Systems and Technology Group. Od początku miesiąca tym segmentem działalności IBM kieruje Rod Adkins. Zastąpił on Roberta Moffata.

W połowie października Robert Moffat, jeden z wiceprezesów IBM, został oskarżony o udział w aferze dotyczącej działalności funduszu inwestycyjnego Galleon. Od tego czasu znajdował się na przymusowym urlopie. Podobnie jak Hector Ruiz, dyrektor generalny firmy GlobalFoundries, Moffat miał przekazywać poufne informacje biznesowe związane m.in. z planami zakupu firmy Sun Microsystems przedstawicielom funduszu. Ci zaś mieli wykorzystywać je w obrocie papierami wartościowymi. Nielegalne przychody funduszu osiągane dzięki transakcjom podejmowanym na bazie tak zdobytych informacji szacuje się na kilka milionów dolarów. Nowy szef działu STG - Rodney C. Adkins jest związany z koncernem IBM od 28 lat. W przeszłości odpowiadał m.in. za działalność Big Blue w segmencie rozwiązań uniksowych.

Czytaj też:

IBM łączy produkty Rational i Tivoli

IBM otworzył w Krakowie Centrum Innowacji w Biznesie

Open World 2009 - Oracle rozdaje miliony dolarów

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200