IBM znowu zainwestuje w Polsce?

IBM ma otworzyć w Polsce centrum informatyczno-usługowe, w którym zatrudniłoby nawet 3 tys. osób z wyższym wykształceniem. O inwestycje walczą Wrocław i Katowice.

Według informacji Gazety Wyborczej, IBM podejmie decyzję o lokalizacji ośrodka w ciągu kilku najbliższych kilku tygodni. Choć o inwestycję ubiegają się także Kair i Bukareszt, polskie miasta mają bardzo duże szanse.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele IBM wizytowali Katowice i Wrocław, rozmawiali z prezydentami obu miast, oglądali prezentacje każdego ośrodka. Dziś i jutro wiceprezes IBM ma prowadzić w tych miastach ostatnie rozmowy.

Choć oficjalnie nikt nie potwierdza zainteresowania Polską przez koncern IBM, z informacji Gazety wynika, że IBM chce otworzyć w Polsce centrum informatyczno-usługowe, w którym zatrudniłoby nawet 3 tys. osób z wyższym wykształceniem. W wybranym mieście znalazłyby się również ogromne serwerownie, a pracownicy obsługiwaliby nie tylko IBM, ale także świadczyli usługi IT, finansowe i księgowe dla innych światowych koncernów.

Czy miałoby to być konkurencyjne centrum do tego otwartego w 2005 r. przez HP, w którym już pracuje ponad 1000 osób? HP niedawno rozważało rozbudowę swojego centrum, ale czeka na decyzję rządu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200