IBM zawarł z NTT kontrakt serwisowy o wartości 15 mld USD

10-letni kontrakt dotyczy outsourcingu usług komputerowych, w tym dostarczania, instalacji i utrzymywania sprzętu oraz oprogramowania IBM.

IBM i Nippon Telegraph & Telephone (NTT) zawarły porozumienie, w ramach którego Big Blue przez 10 lat będzie świadczył usługi komputerowe japońskiemu koncernowi telekomunikacyjnemu. Wartość kontraktu jest szacowana na 15 mld USD.

Kontrakt dotyczy outsourcingu usług komputerowych, w tym dostarczania, instalacji i utrzymywania sprzętu. IBM dostarczy też nowemu partnerowi oprogramowanie i będzie świadczył inne specjalistyczne usługi. W zamian NTT Comware, oddział NTT, zaoferuje amerykańskiemu producentowi dostęp do swoich kadr technicznych, które będą mogły być zatrudniane przy innych projektach IBM-a realizowanych w Japonii.

Przedstawiciele obu firm stwierdzili, że dopracowują szczegóły umowy, która ma szansę wejść w życie z początkiem grudnia br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200