IBM zawarł umowę na outsourcing o wartości 1,7 mld USD

IBM będzie obsługiwał działalność informatyczną koncernu farmaceutycznego AstraZeneca. Firmy zawarły stosowną umowę na 7 lat, a jej wartość jest szacowana na 1,7 mld USD. W ramach porozumienia dział...

IBM będzie obsługiwał działalność informatyczną koncernu farmaceutycznego AstraZeneca. Firmy zawarły stosowną umowę na 7 lat, a jej wartość jest szacowana na 1,7 mld USD.

W ramach porozumienia dział Global Services będzie utrzymywał i obsługiwał infrastrukturę informatyczną AstraZeneca, który posiada oddziały w 45 państwach na świecie. Współpraca będzie się także wiązać z przejściem ok. 1,2 tys. pracowników firmy farmaceutycznej, głównie zatrudnionych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwecji, do IBM-a. Nie przewiduje się natomiast żadnych zwolnień z tego tytułu.

Zobacz również:

  • Czym jest MSP? O strategicznym outsourcingu usług IT
  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Umowa ta jest kolejnym elementem w rozwoju działu usługowego IBM-a, dążącego do umocnienia pozycji lidera wśród światowych firm świadczących usługi outsourcingowe. W roku 2000 przychody Global Services osiągnęły wartość 33,2 mld USD, podczas gdy 10 lat wcześniej jego sprzedaż wyniosła 4 mld USD. Przedstawiciele firmy stwierdzili, że duży wzrost przychodu miał miejsce na rynku europejskim, nie ujawnili jednak konkretnych liczb.

Zdaniem analityków z International Data Corporation (IDC), rynek usług outsourcingowych, w tym również utrzymywania stron WWW, w krajach Europy Zachodniej powinien wzrosnąć z 907 mln USD w roku ubiegłym do ponad 5 mld USD w roku 2004.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200