IBM: zarządzanie cyklem życia produktów

Podczas konferencji PLM Forum firma IBM zaprezentowała swoje plany rozwoju rozwiązań PLM (Product Lifecycle Management). Nowe produkty są elementem strategii ‘on demand’ w zakresie e-biznesu. IBM udostępnił kolejną wersję produktu z kategorii PLM - oprogramowanie CATIA V5 R13.

Na nowe rozwiązania PLM V5 R13 składają się aplikacje systemu CATIA, umożliwiające grupową pracę nad opracowywaniem nowych produktów, a także narzędzia systemu ENOVIA i SMARTEAM, służące do administrowania danymi o produktach. W nowej wersji wprowadzono narzędzia do projektowania relacyjnego. Technika ta daje projektantom kontrolę nad zależnościami między tworzonymi elementami i obrazuje ich wpływ na całość projektu.

Zaangażowanie IBM w rozwiązania PLM sięga 2000 roku, kiedy to w ramach korporacji powstał dział Product Lifecycle Management, który ma za zadanie pomagać firmom w wykorzystaniu Internetu do integracji procesów tworzenia produktów w różnych sektorach.

Zobacz również:

  • Poza SQL: 8 nowych języków zapytań do danych
  • Apple wydziela kolejne aplikacje od systemu iOS/iPadOS 16
  • ECMA ratyfikowało język C 6#

Systemy PLM znajdują zastosowanie w konstruowaniu i wytwarzaniu produktów, a także w ich symulacji i modernizowaniu. Głównymi elementami oferowanych przez IBM rozwiązań Product Lifecycle Management są aplikacje CATIA, ENOVIA oraz SMARTEAM. Systemy wspomagają specjalistyczne procesy biznesowe w przemyśle, tworząc cyfrową „ścieżkę życia” produktu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200