IBM zaprezentował nową rodzinę produktów NetVista

Nowa rodzina komputerów PC i urządzeń została zaprojektowana specjalnie z myślą o Internecie.

IBM zaprezentował nową rodzinę urządzeń i komputerów PC - NetVista. Zostały one zaprojektowane specjalnie pod katem korzystania z Internetu oraz mają zapewniać prostą instalację i obsługę.

"Obecnie klienci od standardowych komputerów PC wolą urządzenia, które dają

im natychmiastowy dostęp do Internetu i zwiększają ich produktywność. Seria IBM NetVista jest dużym krokiem w kierunku uwolnienia użytkowników od technologii, które uczyniły komputery PC trudnymi w obsłudze i użytkowaniu oraz daje klientom urządzenia przystosowane do takiej pracy, jaką wykonują" - stwierdził Bernard Pinson, menedżer z IBM Personal Systems Group.

NetVista All-in-One, to komputer PC należący do nowej rodziny, którego wymiary stanowią zaledwie 25% typowego komputera (46,6/40,6/25,4 cm). W jego standardowym wyposażeniu znajduje się płaski monitor z wbudowanymi głośnikami, napęd dyskietek i CD/DVD-ROM, które zostały ukryte za monitorem. Komputer wyposażony jest w procesor Pentium III, dwa gniazda PCI i siedem portów USB służących do podłączania urządzeń peryferyjnych, w tym modemu.

Kolejnym komputerem z nowej rodziny jest NetVista Legacy-Free, który producent określa jako urządzenie łączące funkcjonalność komputera typu desktop z niezawodnością i bezpieczeństwem oferowanym przez terminale typu thin client. Wyposażony jest on w Pentium III, zintegrowana kartę sieciową, dwa gniazda PCI, trzy kieszenie i siedem portów USB. Zastosowano w nim 256-bitową technologię szyfrowania danych oraz opracowany przez IBM tzw. security chip, zapewniający bezpieczeństwo transmitowanych danych.

Z kolei przeznaczeniem NetVista Internet Appliance, prostego i lekkiego urządzenia, jest zapewnienie użytkownikom natychmiastowego dostępu do Internetu.

Ostatnim produktem nowej serii jest NetVista Thin Client, rozwiązanie terminalowe pozwalające na współpracę z płaskim monitorem. Terminal Thin Client umieszczany jest z tyłu monitora, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca.

Producent na razie nie ujawnił cen nowych produktów, wiadomo jednak, że mają być one dostępne na całym świecie początku kwietnia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200