IBM zamierza ułatwić procesy klastrowania

Firma podjęła inicjatywę zmierzającą do udostępnienia małym i średnim przedsiębiorstwom łatwiejszych sposobów integracji serwerów, tworząc z nich klastry obliczeniowe dostosowane do wykonywania zadań przetwarzania o wysokiej wydajności.

Systemy klastrów, początkowo adresowane do zastosowań naukowych, sektorów finansowych i systemów wspomagania projektowania, IBM zamierza teraz oferować użytkownikom w formie prekonfigurowanej, używając firmowych komputerów i pamięci masowych. Systemy są przeznaczone do pracy na platformach operacyjnych Linux i Microsoft Windows Compute Cluster Server 2003 i mają zawierać technologie sieciowe takich firm jak Cisco.

Współpraca z Microsoftem ma umożliwić stosowanie przetwarzania równoległego w klastrach, w celu uwolnienia maszyn klienckich od aplikacji o długich przebiegach. Partnerzy biznesowi i niezależni dostawcy aplikacji mają otrzymać narzędzia wspomagające wprowadzanie systemów klastrowych IBM. Obejmują one przewodniki z predefiniowanymi konfiguracjami klastra pozwalającymi na proste zamawianie i instalację tych rozwiązań.

Zobacz również:

IBM oferuje szereg produktów obsługujących przetwarzanie w klastrach. Sa to: serwery System x, System p i BladeCenter, jak również IBM System Storage i IBM System Cluster 1350.


TOP 200