IBM wprowadza stacje robocze IntelliStation

IBM wprowadza na rynek nowe stacje robocze IntelliStation, które przetwarzają złożone, cyfrowe projekty CAD/CAE (projektowanie i prace inżynieryjne wspomagane komputerowo).

IBM zaprezentowała nowe modele stacji roboczych IntelliStation E Pro, M Pro i Z Pro. Komputery te będą wyposażone w procesory Pentium III i Pentium III Xenon pracujące z szybkością do 933 MHz.

Stacje robocze IntelliStation M Pro i Z Pro przeznaczone są do najnowszego rozwiązania typu CAD/CAM – systemu CATIA Version5 firmy Dassault Systems. Połączenie tych dwóch rozwiązań służy do tworzenia cyfrowych makiet produktu końcowego (Digital Mockupu).

Najszybsza stacja robocza IBM, IntelliStation M Pro jest dostosowana do potrzeb użytkowników programów CAD, oferując inżynierom, architektom i projektantom system grafiki dwu- i trójwymiarowej. Podsystem graficzny stanowi karta ELSA GLoria II, obsługiwana przez magistralę AGPx4 z magistralą pamięci typu “dual channel”, szybką pamięcią typu Rambus oraz dyskiem SCSI o prędkości obrotowej 10 000 obr./min i pojemności 9,1 GB. IntelliStation M Pro 6868-66 do zastosowań CAD jest wyposażona w procesor Intel Pentium III 933 MHz, 512 MB pamięci Rambus z korekcją błędów (ECC) oraz dysk twardy Ultra2 SCSI o prędkości 10 000 obr./min i pojemności 9,1 GB.

IntelliStation Z Pro oferuje inżynierom skalowalność i wydajność potrzebną do przetwarzania modeli trójwymiarowych oraz dużych zbiorów danych. Nowa stacja może być wyposażona w 4 GB pamięci i 64-bitową magistralę PCI 66 MHz oraz kartę graficzną Intense 3D Wildcat 4210. Obudowę typu minitower IntelliStation Z Pro można przystosować do montowania w stelażu, co pozwala na zdalny dostęp do komputera.

IBM

tel.: (22) 878 67 77

fax: (22) 878 68 88

www.ibm.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200