IBM w Lotus Notes

IBM i Lotus Development ogłosiły plany dotyczące integracji swych produktów.

IBM i Lotus Development ogłosiły plany dotyczące integracji swych produktów.

Notes stanowią serce nowej strategii IBM dla grup roboczych klient/serwer. "Priorytetem dla IBM/Lotus jest zwiększenie liczby instalacji Notes" - stwierdził John Thompson wiceprezes IBM.

W tym celu oba koncerny zdecydowały się zrezygnować z niektórych produktów IBM WorkGroup lub włączyć je do Notes. Oznacza to odejście w cień rodziny produktów do pracy grupowej IBM, w takiej formie, w jakiej istnieją one obecnie.

Mimo powtarzających się zapewnień IBM, użytkownicy wciąż obawiają się, że Notes pozbawione będzie swej architektury niezależnej od platformy.

Łagodne połączenie

Mimo wielu wątpliwości ze strony użytkowników, analitycy rynku z zaskoczeniem obserwują szybkość z jaką obie firmy wyznaczają plany integracji.

"Jestem pod wrażeniem szybkości z jaką oba koncerny wyznaczyły wspólną strategię w zakresie produktów" - twierdzi David Coleman, szef Collaborative Strategies. - "Nigdy nie sądziłem, że "stary" IBM będzie w stanie tego dokonać. Microsoft, mimo tego, że jest konkurencją pomaga obu firmom w szybszej integracji".

IBM i Lotus nie skrywają dalekosiężnych planów wyparcia Microsoftu z rynku aplikacji do pracy grupowej.

Szczegółowe wspólne plany zaprezentowane przez obie firmy dotyczą następujących zagadnień:

  • Notes stanie się klientem dla grup roboczych IBM, a także serwerem poczty, systemów przesyłania komunikatów oraz aplikacji sieciowych.

  • Lotus pozostanie nazwą firmową IBM przeznaczoną dla aplikacji typu desktop oraz aplikacji do pracy grupowej.

  • Lotus SmartSuite będzie oferowanym przez IBM zestawem oprogramowania dla komputerów osobistych, Lotus Approach stanie się bazą danych dla sprzętu biurkowego, współpracującą z DB2.

  • Organizer - program Lotusa do planowania zadań i obsługi terminarza stanie się zarządcą informacji osobistych IBM, wyposażonym w część funkcji WorkGroup - Time and Place, pracującym w tle, wewnątrz Notes.

  • Lotus Notes:Document Imaging stanie się elementem systemu do kompleksowego przetwarzania dokumentów dla komputerów biurkowych, do którego włączone zostaną FlowMark i Visual Info IBM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200