IBM tworzy internetową giełdę towarową dla przedsiębiorstw technologicznych

Jak dotąd Big Blue nie ujawnił szczegółów dotyczących nowego przedsięwzięcia. Analitycy spekulują, że będzie to branżowa giełda obsługująca rynek telekomunikacyjny i elektroniczny.

IBM pracuje nad uruchomieniem branżowej internetowej giełdy towarowej e2open.com, przeznaczonej dla przedsiębiorstw technologicznych. Przedstawiciele firmy nie ujawnili jednak bliższych szczegółów tego przedsięwzięcia.

Niektóre źródła podają, że giełda miałaby obsługiwać przedsiębiorstwa z sektora telekomunikacyjnego i elektronicznego. Jej podstawę technologiczną miałyby stanowić rozwiązania IBM i jego wybranych partnerów.

Podobna inicjatywa typu business-to-business została zapowiedziana przez IBM-a w marcu tego roku. Wtedy firma we współpracy z i2 Technologies oraz Ariba rozpoczęła budowanie elektronicznych rynków dla firm trzecich. Jej partnerzy prawdopodobnie zaangażowani są również w tworzenie e2open.com. Wśród innych prawdopodobnych uczestników przedsięwzięcia wymienia się takie firmy, jak Nokia, Nortel Nerworks, Motorola, Philips, LG Electronics, Hitachi, a także kilka innych głównych firm telekomunikacyjnych i koncernów elektronicznych z całego świata.

Inicjatywę stworzenia giełdy dla rynku komputerowego i elektronicznego zapowiedziało na początku maja br. dwanaście dużych firm z branży informatycznej, wśród których znalazł się m.in. Compaq i HP.

***

Powstanie internetowa giełda towarowa, obsługująca rynek komputerowy i elektroniczny

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200