IBM szkoli najwięcej

IBM Global Services, organizacja szkoleniowa koncernu, zajęła pierwsze miejsce w rankingu największych informatycznych działów szkoleniowych - wynika z raportu firmy badawczej International Data Corporation.

Firma badawczo-analityczna, International Data Corporation (IDC) przygotowała raport na temat piętnastu największych na świecie organizacji szkoleniowych (edukacyjnych) w 2000 r. Według IDC, na pierwszym miejscu uplasował się dział IBM Global Services, który obsługuje 2,5% światowego rynku informatycznego. Dział IBM wygenerował w 2000 r. 551 mln USD przychodów. Drugie miejsce zajął Oracle University, obsługujący 2,4% rynku (jego przychody to 539 mln USD). Szkolenia firmy SAP znalazły się na piątej pozycji. Działy szkoleniowe Sun Microsystems i Hewlett-Packard objęły wspólnie pozycję siódmą. Przychody piętnastu liderów na światowym rynku szkoleniowym zamykają się sumą prawie 22,5 mld USD. W piętnastce nie znalazł się dział szkoleń koncernu Microsoft.

Wszystkie 15 firm obsługuje jedynie około 20% światowego rynku szkoleniowego branży IT, co świadczy o jego dużym rozproszeniu. Jednakże zdaniem analityków z IDC rynek ten cały czas rośnie - rocznie o ok. 15%. W 2005 r. jego łączne obroty mają przekroczyć 40 mld USD.

Zobacz również:

  • Data storytelling jako kluczowa umiejętność w podejmowaniu decyzji opartych na danych
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200