IBM stawia na efektywności i zwinność działania

Zwiększeniu sprawności działania koncernu IBM służyć ma m.in. wprowadzenie zasady ograniczonego czasu reakcji na zapytania klientów. Ma to być ważny krok w kierunku podniesienia poziomu obsługi, efektywności procesów sprzedażowych i zwiększenia rentowności firmy.

Virginia Rometty, dyrektor generalna koncernu IBM, w specjalnym oświadczeniu skierowanym do ponad 430 tys. pracowników koncernu podkreśliła konieczność zwiększenia szybkości kluczowych procesów biznesowych. Pierwszym krokiem do podniesienia sprawności organizacji ma być wprowadzenie nowych zasad obsługi klientów. Na ich mocy pracownicy IBM mają odpowiadać na zapytania i zgłoszenia klientów w czasie krótszym niż 24 godziny. Szersze zmiany dotyczyć mają również struktur kierowniczych koncernu.

Z informacji Wall Street Journal wynika, że mocny, skierowany do pracowników IBM komunikat zarządu, jest reakcją na słabe wyniki kwartalne koncernu. W ciągu pierwszych trzech miesięcy br. Big Blue wypracował przychody na poziomie 23,4 mld USD. To o jedną dwudziestą mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wbrew wcześniejszym prognozom, w pierwszym kwartale br. nie udało się sfinalizować znaczącej ilości kontraktów w zakresie sprzedaży sprzętu klasy mainframe oraz oprogramowania biznesowego IBM. Mark Loughridge, wiceprezes IBM ds. finansowych podczas oficjalnej prezentacji wyników przyznał, że w pierwszym kwartale 2013 roku nie udało się sfinalizować umów o łącznej wartości rzędu 400 mln USD. Według analityków chodzi tu przede wszystkim o działania sprzedażowe prowadzone w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Zobacz również:

  • IBM wprowadził do oferty usługę, która integruje jej systemy mainframe z chmurą
  • Innowacyjny IT service desk
  • IBM: w 2025 roku pokażemy komputer kwantowy z 4 tysiącami kubitów
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200