IBM rzuca wyzwanie Oracle i platformie Exadata

IBM zapowiedział wczoraj nową linię zintegrowanych systemów zaprojektowanych z myślą o analizowaniu danych. Analitycy są zgodni, IBM rzuca w ten sposób wyzwanie platformie bazodaniowej Exadata.

Firma będzie oferować dwa rozwiązania - pureScale Application System oraz systemy Smart Analytics, które będzie można uruchamiać zarówno na maszynach mainframe System z, jak i na komputerach x86. IBM zapowiada, że systemy będą w stanie przetwarzać olbrzymie porcje informacji i kompresować dane w oparciu o najnowsze technologie, co pozwoli zmniejszyć pojemność pamięci masowych nawet o 80%.

Rozwiązanie pureScale System (oparte na serwerach POWER7 i programach DB2 puerScale oraz WebSphere) może z powodzeniem obsługiwać aplikacje przetwarzające dane w trybie transakcyjnym. Z kolei systemy Smart Analytics (oparte na maszynach mainframe linii System z i oprogramowaniu Cognos BI oraz InfoSphere) zostały zaprojektowane pod kątem obsługiwania aplikacji typu BI (Business Intelligence). Systemy mogą analizować zarówno dane strukturalne, jak i niestrukturalne, które użytkownicy mogą przechowywać nie tylko na dyskach twardych, ale również w pamięciach masowych SSD.

Zintegrowane systemy oparte na serwerach System x (procesory x86) są już dostępne, a systemy oparte na komputerach System z i oprogramowaniu pureScale Application będą dostępne w połowie br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200