IBM przymierza się do usługi hostingu aplikacji Notes

Firma ogłosiła plan udostępniania usługi hostingu aplikacji Notes, adresowanej do firm z liczba użytkowników od 1000 do 10 tys. Przy okazji IBM poinformował jednocześnie, że jego partner, firma IEnterprise, zaprojektował moduł integrujący aplikacje CRM z Lotus Connection, zbiorem narzędzi dla sieci społecznosciowych.

IBM do tej pory nie oferował formalnie usługi hostingu Notes/Domino swoim klientom. To, co udostępniał było oferowane wybranym, ściśle dostosowanym środowiskom. Nowa usługa będzie otwarta dla "masowego użytku".

Podobne usługi oferuje już Microsoft. Exchange Online wystartowała w październiku 2007 r. i jest dostępna dla firm z liczbą użytkowników powyżej 5 tys.

Zobacz również:

  • Rośnie liczba dużych centrów danych w Polsce

Druga wiadomość, udostępnienie Social Networking for CRM przez iEnterprise, jest sygnałem, że firma zaczyna integrować sieci społecznościowe z aplikacjami powszechnie używanymi na co dzień. Moduł pozwala użytkownikom na synchronizowanie informacji pomiędzy Notes i iEnterprise iExtension CRM for Lotus Notes.

Podobną integrację IBM wykonuje, w ramach projektu Atlantic, dla SAP Business Suite. Firma pracuje także nad zestawem usług hostingu aplikacji biznesowych, noszącym kryptonim Bluehouse, który będzie czynnikiem integrującym aplikacje i narzędzia sieci społecznościowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200